مصطفی تاجزاده: «اگر سپاه به پادگان‌ها برنگردد ایران ویران می‌شود»

مصطفی تاجزاده، فعال سیاسی، طی یک نشست در کلاب هاوس با عنوان “چرا نامزد شدم”، درباره مداخله سپاه پاسداران در سیاست حکومت ایران، گفت: « آمده‌ام تا سپاه را سر جای خود بنشانم. اگر سپاه به پادگان‌ها برنگردد، ایران ویران می‌شود».

تاجزاده گفت: «همه اتفاقات محکوم و قابل دفاع نیست، خیلی جنایت اتفاق افتاده که قابل دفاع نیست، مجبوریم برای آشتی راهی پیدا کنیم. باید آینده محور کار باشد و در گذشته زندانی نشویم. اما این به آن معنا نیست که این اتفاقات را نادیده بگیریم.»

تاجزاده در بخش دیگری از سخنانش، با بیان اینکه “نمی‌گویم ولایت فقیه را کنار بگذاریم، می‌گویم از قانون اساسی کنار بگذاریم” گفت که “خامنه‌ای حق ندارد شورای عالی فضای مجازی تشکیل دهد چون تنها مرجع قانون‌گذاری مجلس است.”

این فعال سیاسی همچنین تاکید کرد که دخالت علی خامنه‌ای برای انتخاب وزرا ربطی به قانون اساسی ندارد، و درباره اختیارات وسیع خامنه‌ای نیز گفت: «این فاجعه است که اختیاری مثل صداوسیما، قوه قضاییه و سیاست‌های کلان را دست یک نفر بدهیم اما وقتی واکسن گیر نمی‌آید، مرغ گران می‌شود، می‌گویند این موضوع مربوط به رهبری نیست.»

تاجزاده در این نشست مجازی افزود: «انتخابات جایگزین ندارد، انتخابات آفت‌زده است، به دنبال اصلاحات ساختاری برویم قبل از اینکه دیر شود.»

وی در این نشست نگفت که چطور می‌خواهد در سیستمی که هزاران زندانی سیاسی را اعدام کرده، پویا بختیاری‌ها را به گلوله بسته، هواپیمای اوکراینی را منهدم کرده و تمام کشور را هزینه برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کرده، تغییر ایجاد کند.