مصطفی میرسلیم خطاب به حسن روحانی: «چرا از تجربه چین علیه کورونا درس عبرت نگرفتید؟»

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار نامه ای در انتقاد نسبت به بی کفایتی حسن روحانی در مدیریت مقابله با کورونا در کشور نوشت: “چرا با شناخت تجربۀ چین و هشدار جدی اولیۀ وزیر بهداشت روزی که متوجه شدید دو نفر اول مبتلا به کرونا در قم شناسایی شدند بلافاصله دستور ندادید؟؟ بر آن شهر محدودیتهایی که ضرورت آن را امروز ابلاغ کردید اعمال شود؟

مصطفی میرسلیم در ادامه گفته که جناب روحانی “چرا علیرغم توصیه‌های مسئولان بهداشتی و درمانی کشور اجازه دادید تجمع مردم برای خریدهای شب عید، در فروشگاه‌ها و اماکن عمومی بدون اعمال محدودیت انجام گیرد و در نتیجه کشور ما را به نقطۀ اوج اول در ابتدای فروردین ماه برساند.”

میرسلیم نوشته که  “چرا روش‌های عادی را که در دولت‌های سابق هم رایج بود بکار بردید؛ نظیر اعلام اختصاص اولیۀ ۶۰ لیتر بنزین اضافی (که بعدا مفتضحانه لغو شد) و افتتاح برخی بزرگراه‌ها در اواخر اسفند و بحبوحۀ اوج گرفتن کرونا که همه مشوق مردم برای برنامه ریزی سفرهای نوروزی می شود؟”

در گزارشی در شبکه های اجتماعی نوشته اند که بیش از ۳۱۸ نفر در اثر استفاده از مشروبات تقلبی  شرکت پارس الکل، که حاوی متانول با خلوص ۹۷/۱ درصد است!کشته شدند.

در پی انتشار خبر کشته شدن ۳۱۸ نفر بر اثر مشروبات الکلی تقلبی تا عصر هفتم فروردین ماه در ایران ،در شبکه های اجتماعی مستنداتی منتشر شده که در آن آمده است که شرکت پارس الکل الکل تقلبی را  تولید کرده و به بازار مصرف داده است .

در این گزارش آمده است که شرکت پارس الکل الکل‌هایی رو هم با شیشه تیره رنگ فروخته ولی الکل‌های سمی در شیشه‌هایی شفاف فروخته شدند. تصویر اول نمونه شیشه الکلی است که به اسم اتانول ۹۶ درصد فروخته شده یا میشه ولی بیش از ۹۷ درصدش متانول!

در ادامه نوشته اند که نکته ‏جالب اینجاست که موضوع به این مهمی از ۲۸ اسفند تا ۶ فروردین  اینهمه تلفات داده رو زمین مونده تا مدیران محترم از تعطیلات برگردند…’