مصطفی میرسلیم : سازمان انرژی اتمی  ایران جاسوس‌خانه شده و برجام هم حفره امنیتی نظام را تشدید کرده است

مصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفتگو با خبرگزاری “مهر” وابسته به سپاه پاسداران ، تلویحاً سازمان انرژی اتمی ایران را جاسوس‌خانه خوانده و گفته است که نفوذ امنیتی در دستگاه‌های دولتی ایران به ویژه در سازمان انرژی اتمی مربوط به امروز و دیروز نیست، بلکه سی سال است که جریان دارد و با مذاکرات و تبعات برجام تشدید شده است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفته است : ” سی سال است دشمنان ما با استفاده از ایادی داخلی” خود و به ویژه سازمان مجاهدین خلق تلاش کرده‌اند “اطلاعات” محرمانه و “اسناد مختلف” حکومت ایران را “سرقت کرده و در اختیار دشمن قرار بدهند.”

میرسلیم در ادامه افزوده است که سازمان انرژی اتمی ایران احتیاج به یک خانه تکانی امنیتی دارد. باید در سامانۀ امنیتی خود تجدیدنظر بکند. در غیر این صورت آسیب پذیری‌اش چنانکه در یک سال گذشته شاهد بوده‌ایم تشدید خواهد شد.”

هم اکنون علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی حکومت  ایران، است که سال‌ها نمایندۀ این کشور در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سپس وزیر امور خارجۀ ایران در دولت محمود احمدی‌نژاد بوده است.

مصطفی میرسلیم همچنین گفته است : دولت  روحانی “هشت سال آزگار از فرصت‌های ناب جمهوری اسلامی را پای مذاکرات برجام” تلف کرد به طوری که “همۀ اقدام های اقتصادی در گرو نتایج مذاکرات برجام قرار گرفته است.” نتیجه این مذاکرات بیهوده هم این است که کشور رکود تورمی غرق شده است.”

وی افزود: دولت روحانی، دولتی منفعل است و این انفعال به گمان او “به خللی برمی گردد که در باور دولت نسبت به آمریکا و اذنابش وجود دارد.”

میرسلیم از وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی خواسته است که در مذاکرات جاری وین حتماً تنبیه اسرائیل را به خاطر انفجار اخیر در تاسیسات نطنز و دیگر خرابکاری‌ها به عنوان مطالبه مطرح کند. وی  سپس ابراز اطمینان کرده که در دولت آینده یا به تعبیر او “در دولت هماهنگ با تدابیر راهبردی نظام، مقابله با اسرائیل  به شکل مناسب و به موقع انجام خواهد گرفت.”

در روزهای گذشته سپاهی محسن رضایی نیز نسبت به رخنه گسترده اطلاعاتی در درون رژیم هشدار داد و شروع آن را از ۱۰ سال پیش دانست.