مطهری حکومت را متهم ساخت که با انتقال زندانیان سیاسی به بندهای مجرمین، جنایت می کند

مطهری حکومت را متهم ساخت که با انتقال زندانیان سیاسی به بندهای مجرمین، جنایت می کند

علی مطهری،  تائید کرد که مسوولان زندان های جمهوری اسلامی برای تنبیه متهمان سیاسی آنان را در بند تبهکاران، دزدان و قاتلان و قاچاقچیان قرار می دهند .

مطهری  که یکی از چهره های مهم مجلس محسوب می شود، در یک گفتگوی رادیویی در ارتباط با  کشته شدن زندانی سیاسی در فشافویه و امکان ورود مجلس به این موضوع، گفت: «مجلس وظیفه ورود به این موضوع را دارد، کمیسیون امنیت ملی حتما باید هیاتی را برای تحقیق و ارایه گزارش تعیین کند.»

وی افزود:   سازمان زندان ها در این قضیه کوتاهی کرده و وزیر دادگستری هم باید پاسخگو باشد.

مطهری تاکید کرد: «زندان سیاسی را نباید در بند تبهکاران، دزدان و قاتلان و قاچاقچیان قرار دهند تا چنین اتفاقی بیفتد. گاهی برای تنبیه متهمان سیاسی این کار را می کنند که کار بسیار بدی است و در واقع شبیه اقدامی است که در کهریزک انجام شده و بچه‌های جوان را در سال ۸۸ به زندان کهریزک که جای لات ها و قاچاقچیان بود منتقل کردند که آسیب های جدی دیدند.»

مهدی کروبی یکی از نامزدهای معترض انتخابات ریاست جمهوری ده سال پیش  با ارسال نامه ای به هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان، از احتمال آزار جنسی و تجاوز به دختران و پسران بازداشت شده  و ضرب و شتم آنان در زندان ها خبر داد و خواهان بررسی این موضوع از سوی هیاتی مستقل شده بود.

تنها یک روز بعد  از ملاقات سه ساعته “کمیته حقیقت یاب” مجلس شورای اسلامی با مهدی کروبی در مورد “ادعای آزار جنسی بازداشت شدگان”، اظهارات ضد و نقیضی از سوی اعضای کمیته حقیقت یاب مجلس منتشر شد و نتیجه این بود که همه ی اظهارات کذب محض است .

مهدی سنایی، عضوکمیته حقیقت یاب نوشته بود که کمیته ویژه نباید در خصوص مسائل مطرح در مورد وضعیت بازداشت شدگان جناحی تصمیم بگیرد و بدون بررسی موارد را تکذیب کند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، فرهاد تجری عضو کمیته حقیقت یاب اعلام کرده بود که: «مجلس پس از انجام تحقیقات جامع و بررسی کامل، ادعاهای آقای کروبی را به صورت قاطع تکذیب کرد که دیروز پس از دیدار اعضای این کمیته با آقای کروبی متوجه شدیم مبنای مطرح کردن چنین موضوعی از جانب ایشان اظهارات بی پایه چند نفر بوده است.»

ده روز بعد از انتشار این نامه توسط کروبی، جناح تندرو واکنش های شدیدی را  نشان دادند بطوریکه از تریبون های رسمی چون نماز جمعه خواهان برخورد قضایی و اجرای “حد” علیه کروبی شدند.

یک دیدگاه

Comments are closed.