مظنونان قتل روزنامه نگار ایرانی در استانبول بازداشت شدند. آیا سه تن آنان از ماموران سپاه پاسداران بودند؟

مقام‌های امنیتی ترکیه گفتند که  مظنون اصلی این پرونده، یک شهروند ترک به نام  عبدالوهاب.ک می باشد

با گذشت دو هفته از  ترور مسعود مولوی مدیر کانال تلگرامی “جعبه سیاه” در استانبول، که مطالب زیادی علیه حکومت ایران منتشر می‌کرد، پلیس ترکیه اعلام داشت که پنج نفر در پیوند با این قتل مسعود بازداشت شدند. گرچه دولت آنکارا نام و هویت همه این افراد را انتشار نداده، منابع خبری می گویند که سه تن از آنان، از ماموران سپاه پاسداران بوده اند. این خبر هنوز از منابع دیگر تائید نشده است.

مقام‌های امنیتی ترکیه گفتند که  مظنون اصلی این پرونده، یک شهروند ترک به نام  عبدالوهاب.ک می باشد.

مسعود مولوی ، پنج‌شنبه هفته گذشته به ضرب ۱۱ گلوله در استانبول کشته شد. از او پیش‌تر در شبکه‌های اجتماعی و برخی از وب‌سایت‌های داخلی به عنوان متخصص هوش مصنوعی نام برده شده است. خود او نیز در شبکه اجتماعی توییتر مدعی شده بود که با قرارگاه دفاع سایبری سپاه همکاری داشته است. مولوی ظرف یک سال گذشته مواضع تندی علیه حاکمیت ایران ابراز کرده بود. او مدیر کانال تلگرامی “جعبه سیاه” بود.

در رابطه با ترور  مسعود مولوی یک سامانه فارسی زبان نوشت: چند تن از عوامل اصلی سپاه پاسداران  از جمله محمد کاظم عطائى، معاونت ضد جاسوسى اطلاعات سپاه،پاسدار مفیدى،معاونت تیم فرهنگى جنگ نرم، معاونت ضد جاسوسى اطلاعات سپاه و امیر رستگار،معاونت فرهنگى اطلاعات سپاه در  ترور مسعود مولوى شرکت داشته اند . هنوز معلوم نیست که این خبر تا چه حد می تواند موثق باشد.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، گفت که  دولت ایران “مظنون” به دست داشتن در قتل مسعود مولوی در ترکیه است.کشتن  آقای مولوی یک نمونه تراژیک دیگر از رشته ترورهایی است که ایران مظنون به دست داشتن در آنها در خارج از خاک خود است».

پمئو افزود : ددمنشی رژیم جمهوری اسلامی هیچ حد و مرز بین‌المللی نمی‌شناسد. مردم ایران ۴۰ سال است که با یک حکومت بی‌رحم مقابله کرده‌اند.

و آگاهان امور  بر این باورند که ترور این روزنامه نگار حلقه ی دیگری از زنجیره تلاش های رژیم برای نابود کردن همه امکانات خبر رسانی موثق می باشد .

خبرگزاری آناتولی، نیز در این باره نوشته که  ۴ نفر دیگر به اتهام تهیه اسلحه و کمک به عامل قتل مسعود مولوی بازداشت و در حال بازجویی می باشند .

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، در باره مولوی اعلام کرد: «ایشان به عنوان یک فرد ایرانی مورد توجه وزارت خارجه است و منتظر گزارش نهادهای امنیتی ترکیه هستیم اما در خصوص علت “کشته شدن او” نمی‌توانم اظهارنظر کنم.

یک دیدگاه

  1. مرگ بر ترور و تروریسم آخوندی این مزدوران سازمان فراماسونری مافیایی مذهبی و دینی اسلامی که زیر شاخه لژ فراماسونری عراق میباشد. مسعود مولوی روحت شاد باد.

Comments are closed.