معاون خدمات شهری تهران:پایتخت بزودی صاحب چند گورستان جدید می شود

معاون خدمات شهری تهران اعلام کرد: تهران بزودی صاحب چند گورستان جدید می شود.

به نظر می رسد با افزایش مبتلایان و جان باختگان کورونا ، دولت اجرای طرح  گورستان های جدید در تهران را تسریع بخشیده است.

مجتبی یزدانی افزود: مطالعات برای جانمایی گورستان‌های جدید  انجام شده، مشاوری در این خصوص گرفته شده و معاونت‌های مختلف و سازمان‌های تصمیم‌گیر در جلساتی هماهنگ در این خصوص تصمیم گیری های لازم را انجام داده‌اند.

یزدانی گفت: گورستان‌های جدید شهر تهران جانمایی شده‌اند اما رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران اعلام کرده که نباید فعلا اطلاع رسانی عمومی شود.

مجتبی یزدانی، نیز  روز ۲۴ فروردین خبر داده بود که در بهشت زهرا قطعه جدیدی برای جان‌باختگان مبتلا به کرونا آماده شده و تاکنون قبرچینی ۱۰ هزار قبر جدید در این قطعه انجام شده است.

کیانوش جهان‌پور، سخنگوی وزارت بهداشت، نیز گفته بود که  یک سوم تعداد جان‌باختگان کل کشور مربوط به شهر تهران بوده است.

پیشتر، محمد جواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران گفته بود که آمار وزارت بهداشت از جان‌باختگان کرونا با آماری که اعضای شورای شهر در اختیار دارند همخوانی ندارد.

ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران  نیز در تایید آمار بالای فوتی ها در تهران گفته بود : «روزانه در بهترین شرایط ۷۰ نفر‌ و در بدترین شرایط کمی بالاتر از ۱۰۰ نفر در تهران بر اثر ابتلا به کووید- ۱۹ جان می‌سپارند»

ناهید خداکرمی  گفته است :  سه نقطه شناسایی شده و کار کارشناسی برای نقاط معرفی شده در شورای شهر تهران در حال انجام است و به زودی این نقاط را معرفی می کنیم. این گورستان ها  در نقاط مختلفی در تهران از جمله شمال غرب، شرق و توسعه فضای بهشت زهرای کنونی گورستان‌های جدید پیش بینی شده است.

خانم کرمی گفت: شهرهای بزرگی مانند نیویورک،رم و… در جریان بیماری کرونا  با مشکل دفن رو به رو شدند اما در تهران بدون هیچ گونه مشکلی شهرداری خدمات خود را در این رابطه ارائه می‌کرد.

سامانه خبری اسکان نیوز، در این زمینه نوشته است: بیش از یک دهه است که کار مطالعاتی و جانمایی گورستان‌های شرقی، غربی و  شمالی پایتخت در حال انجام است و سال‌ها است که این جمله را از زبان مسئولان شهری می‌شنویم که ۵ سال دیگر تهران با بحران دفن مردگان رو به رو می‌شود.

اسکان نیوز درادامه نوشته است: به نظر می‌رسد با توجه به آمار بالای فوتی ها سرانجام پس از سال‌ها مکان گورستان‌های جدید پایتخت مشخص شده است.