معاون دادستانی تهران: با فروشندگان  لباس غیر اسلامی برخورد قضایی می شود

به دستور قوه قضائیه واحدهای فروشنده لباس غیر اسلامی جریمه، پروانه کسب آنا توقیف خواهد شد

رئیس اتحادیه پوشاک تهران از تشدید برخورد با تولیدکنندگان پوشاک در شهر تهران با همکاری دستگاه‌های مرتبط و به دستور معاونت دادستانی تهران خبر داد.

ابوالقاسم شیرازی، رئیس اتحادیه پوشاک تهران، از تشدید برخورد با تولیدکنندگان پوشاک طی ماه گذشته خبر داد و گفت:  با تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تولیدی غیر اسلامی که تناسبی با فرهنگ جامعه اسلامی ایرانی ندارد، برخورد شدید قضایی خواهد شد .این اقدام توسط  دستگاه‌های مرتبط انتظامی و به دستور معاونت دادستانی تهران است .

وی افزود: به دستور قوه قضائیه واحدهای فروشنده لباس غیر اسلامی جریمه، پروانه کسب آنا توقیف خواهد شد.

شیرازی، گفت : نظارت‌ها بر تولیدکنندگان پوشاک را از طریق تشکیل گروه‌های بازرسی تشدید کرده اند  و به صورت دوره‌ای از واحدهای صنفی بازدید می کنند و در طول هفته گشت‌های مشترک هم به کمک بخش اماکن نیروی انتظامی انجام می دهند.

مجید افتخاری، عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران گفت: وضعیت فروش ما خوب نیست به علت تشدید برخوردهای قضایی  با فروشندگان پوشاک زنانه مانتوهای جلوباز ۸۰ درصد کاهش یافته و بسیاری از فروشندگان را با رکود مواجه ساخته است.

عماد افروغ‌، رییس‌ کمیسیون‌ فرهنگی‌ مجلس ، پیشتر گفته بود:‌ «وقتی‌ ما به‌ طراحان‌ مد و لباس‌ می‌گوییم‌ به‌ دنبال‌ الگوی‌ ایرانی‌ و اسلامی‌ آن‌ باشید تولیدکنندگان‌ و طراحان‌ می‌گویند، این‌ کار مقرون‌ به‌ صرفه‌ نیست‌ و صرفه‌ اقتصادی‌ ما در تولید انبوه‌ همین‌ مدها و طرح‌هایی‌ است‌ که‌ امروزه‌ به‌ بازار عرضه‌ می‌شود.»

او تولیداتی که‌ امروزه‌ در بازار پوشاک ایران‌ عرضه‌ می‌شود را بیشتر مبتنی‌ بر الگوی‌ برگرفته‌ از کشورهای‌ اروپایی‌، آمریکا، پاکستان‌ و برخی‌ کشورهای‌ عربی‌ دانست.

به‌ اعتقاد افروغ‌ عدم‌ حمایت‌ از تولیدکنندگان‌ مد و طرح‌ لباس‌ ایرانی‌ باعث‌ شده‌ تا تولید پوشاک متناسب‌ با فرهنگ‌ ایرانی‌ اسلامی‌ مقرون‌ به‌ صرفه‌ نباشد و در نتیجه‌ تولیدکنندگان‌ ترجیح‌ ‌دهند به‌ سمت‌ تولید همان‌ مدهای‌ غربی‌ بروند و از این‌ راه‌ به‌ سود اقتصادی‌ برسند.

حکومت از هر طریقی برای محدود کردن حجاب بانوان ایرانی استفاده می کند و به  لباس آنان نیز اعتراض داشته لباسی که نه در خارج از منزل بلکه به عنوان یک حق مسلم برای هر انسان به عنوان لباس شخصی در نظر گرفته می شود .رژیم ایران حجاب کامل را در چادر اسلامی می بیند.

3 دیدگاه‌

Comments are closed.