معاون رئیس جمهوری ایالات متحده، در دفاع از حقوق انسانی در ایران، خواهان آزادی یک نوکیش شد

پنس دیروز (آدینه)  در پیام توییتری خود نوشت: از شنیدن گزارش‌های مبنی به مجازات یک زن مسیحی دیگر از سوی حاکمان مستبد ایران، به سبب استفاده از حق آزادی مذهبیش، به شدت منزجر شده‌ام

مایک پنس معاون ریاست جمهوری ایالات متحده، با انتشار بیانیه ویژه ای، از حقوق انسانی مردم ایران جانبداری کرد و از رژیم خواستار شد یک نوکیش مسیحی به نام ماهرخ قنبری را از زندان آزاد سازد.

حکومت ایران تا کنون صدها تن از نوکیشان مسیحی را دستگیر، شکنجه و مجازات کرده است، ولی علی خامه ای همچنان ادعا می کند که در حکومت اسلامی ایران هرگز فردی به خاطر ایمان دینی مورد آزار قرار نگرفته است. ولی به اعتقاد حکومت اسلامی ایران، هرکس که مسلمان زاده شده و تغییر دین دهد، مجازات او اعدام است.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده ، در واکنش به خبر بازداشت ماهرخ قنبری، یک نوکیش مسیحی تازه بازداشت شده در ایران، ضمن مستبد توصیف کردن حاکمان ایران گفت جمهوری اسلامی همین امروز باید این زندانی عقیدتی را آزاد کند.

پنس دیروز (آدینه)  در پیام توییتری خود نوشت: «از شنیدن گزارش‌های مبنی به مجازات یک زن مسیحی دیگر از سوی حاکمان مستبد ایران، به سبب استفاده از حق آزادی مذهبیش، به شدت منزجر شده‌ام.»

پنس افزود: «آمریکا از پیروان باورهای گوناگون در ایران اعم از سنی، درویش، بهایی، یهودی، یا مسیحی – از جمله ماهرخ [قنبری] و کشیش بِت تَمرَز، که سرکوب آنها در تعارض با آزادی‌های مذهبی است، حمایت می‌کند».

علی خامنه ای گفته بود که آزادی برخلاف قانون ، دین و شریعت در ایران وجود ندارد. مردم در ابراز نظرات مختلف آزادند.و میزان رواداری که در ایران هست در دنیای مسیحیت نیست.

هر روز شدت برخورد با نوکیشان مسیحی در ایران بالا می رود این در حالی صورت می گیرد که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

یک دیدگاه

Comments are closed.