معاون روحانی اعلام کرد که دستور اجرای محدودیت های بیشتر در مورد رفت و آمد مردم صادر شده است

معاون حسن روحانی گفت که رئیس جمهوری دستورات تازه ای برای مهار کورونا صادر کرده است که هدف از آن برقراری محدودیت های بیشتری درباره رفت و آمد مردم میباشد.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی روحانی از دستورالعمل جدید روحانی به  وزرای نفت، کشور و بهداشت در ارتباط با کنترل خبرداد و گفت: امروز روحانی از زنگنه خواست که به شهروندان اطمینان دهد خللی در تامین بنزین رخ نمی دهد.

علیرضا معزی افزود: در این درخواست نه تنها از وزیر نفت بلکه  از ‎رحمانی فضلی نیز خواست که ‎فاصله‌گذاری اجتماعی، بدون آسیب به امنیت روانی جامعه، دقیق اجرا شود؛ همچنین از ‎دکتر سعید  نمکی هم درخواست کرد دو وزارت بهداشت و کشور، آماده باشند و به موقع به شبهات و شایعات پاسخ گویند.

در همین زمینه  حسین ذوالفقاری رئیس کمیته اجتماعی ستاد مقابله با کورونا  در ارتباط با اجرای روند محدود کردن آمد و شد در شهرها با نام  طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبرداد که تاکنون بیش از ۶۵ درصد از حجم  فعالیت ناوگان حمل‌ونقل در سراسر کشور با اجرای این طرح کاهش پیدا کرده است.

ذوالفقاری افزود: پمپ‌بنزین‌ها و مراکز تامین نیازهای ضروری به‌هیچ‌عنوان تعطیل نمی‌شود و مردم به اخبار نادرست در این زمینه توجه نکنند.