معاون سپاه در یک ادعای عجیب،گفت: می‌خواهند با واکسن کورونا جمعیت جهان را ۲۰ درصد کم کنند

پاسدار محمدرضا نقدی پس از توصیه جنجالی خود به سپاهیان و بسیجیان در مورد خودداری از استفاده از واکسن‌های خارجی پیشگیری از کورونا، اکنون شرکت‌های تولید کننده واکسن را به توطئه برای کاهش جمعیت جهان متهم کرده است.

پاسدار محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه ادعا می کند: تولید‌کنندگان واکسن کورونا معتقدند جمعیت جهان زیاد است و باید یک پنجم کاهش یابد.

پاسدار  نقدی از مخالفان شدید استفاده از واکسن خارجی است، پیشتر نیز در ایران عده ای تندرویان حکومت  در حمایت از “واکسن امام کاظم” علیه کورونا دست به تجمع و اعتراض زده بودند .

مقامات حکومت می خواهند مردم ایران را بکشند و آن را به پای دنیا بگذارند و این در حالی که به علت عدم تعهد دولت به سلامت مردم ایران، معلوم نیست که واکسن به این کشور  خواهد رسید؟ در شرایطی که  شمار واقعی قربانیان دستکم ده برابر آماری است که اعلام می کنند

رژیم ایران  با این تئوری های خیال پردازنه می خواهد گناه فوت افراد را به پای دنیا بیاندازد و این در حالی که کارخانجات بزرگ داروسازی جهان همه بسیج شده اند که جلوی پیشرفت این فاجعه را بگیرند و تزریق واکسن در چند کشور آغاز شده است

این فرمانده ارشد سپاه با بیان این که این کاهش از طریق افزایش مرگ و میر صورت می‌گیرد ادعا کرده “بر اساس اسنادی که وجود دارد” شرکت‌های تولید کننده واکسن خود ویروس کورونا را “دست‌کاری و آلوده کرده‌اند” و به همین دلیل به آنها نمی‌توان اعتماد کرد.

فرمانده سابق بسیج درباره اسناد مورد ادعای خود و محل انتشار آنها توضیح بیشتری نداد اما به نوعی مدعی شد که تمام شرکت‌های خارجی تولید کننده واکسن در توطئه کاهش جمعیت جهان دست دارند.

مخالفت این مقام ارشد سپاه با واکسن‌های خارجی در حالی است که بسیاری از شهروندان ایرانی به دلیل تعلل دولت کمپین “واکسن بخرید” را در شبکه‌هی اجتماعی راه انداخته‌اند و وزارت بهداشت به تازگی اعلام کرده که مقدمات خرید بیش از ۲۰ میلیون دوز واکسن خارجی را از طریق ساز و کار سازمان بهداشت جهانی و بستن قرارداد با شرکت‌های تولید کننده فراهم کرده است.

با این همه عده‌ای روز گذشته جلوی وزارت بهداشت تجمع و علیه استفاده از هر گونه واکسنی اعتراض کردند. تظاهرکنندگان که تعدادی از آنها ماسک زده بودند سازمان بهداشت جهانی، زیر مجموعه سازمان ملل را یک نهاد “آمریکایی – اسرائیلی” خوانده و خواستار خروج آن از “نظام تصمیم‌گیری کشور” شدند.

در همین رابطه کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت گزارش داده که تا کنون دست‌کم ۱۶ شرکت ایرانی کار تولید واکسن کرونا را آغاز کرده‌اند و هشت شرکت “پرونده فعال” در این زمینه دارند که یکی از آنها وارد فاز اول کارآزمایی بالینی انسانی شده است.

ادعاهای عجیب و غریب و بی‌پایه مقام‌های ارشد سپاه پاسداران در ارتباط با ویروس کرونا تازگی ندارد. یک نمونه آن که مدت‌ها اسباب طنز و استهزا  در فضای مجازی شد “ویروس‌یاب مستعان ۱۱۰” است.

پیشتر نیز  حسین سلامی، فرمانده کل سپاه و شمار دیگری از فرماندهان ارشد آن از دستگاهی رونمایی کردند  که ادعا می‌شد در عرض پنج ثانیه ویروس کرونا در شعاع ۱۰۰ متری را کشف می‌کند.