معاون فرمانده سپاه قدس دوباره تهدید کرد که انتقام خون قاسم سلیمانی را از آمریکا می گیرد

معاون سپاه قدس گفت که این نیرو از برنامه انتقام جویی به خاطر هلاکت قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی در بغداد منصرف نشده و دیر یا زود این انتقام را خواهد گرفت. محمد رضا فلاح زاده که این سخنان را بیان داشت، همچنین ادعا کرد که رژیم ایران هزاران عامل تروریستی در سراسر جهان دارد که بالاخره این ماموریت را انجام خواهد داد.

قاسم سلیمانی حدود شش ماه پیش کوتاه مدتی پس از خروج از فرودگاه بغداد، همراه با یک سرکرده تروریستی عراقی به نام ابو المهندس توسط پهپادهای نظامی آمریکایی به هلاکت رسید و سپاه قدس در واکنش، پایگاه نظامی آمریکایی در عین الاسد عراق را به موشک بست که تلفاتی نداشت، ولی بیش از شصت سرباز آمریکایی به شوک روانی مبتلا شدند.

در آن هنگام علی خامنه ای گفت که این، تنها یک سیلی بوده و مجازات اصلی در راه است.

کمتر از دو ماه پیش اعلام شد که مزدروان حکومت ایران، در تلاش برای تروری بانویی که سفیر ایالات متحده در آفریقای جنوبی بود، ناکام مانده اند. رژیم ایران این اتهام را نادرست خواند و دولت آفریقای جنوبی نیز در تلاش برای جلوگیری از وخیم شدن وضع، ادعا کرد که مدارکی برای اثبات این اتهام در اختیار ندارد.

سپاهی محمد رضا فلاح زاده در دنباله تهدیدهای خود ادعا کرد هزاران تن از افرادی که آنان را “مدافعان حرم” نامید، آماده اند انتقام خون قاسم سلیمانی را بگیرند.

رژیم ایران در گذشته نیز ادعا کرده بود که فهرست دو هزار هدف حساس آمریکایی در سراسر جهان را تهیه کرده که قادر است در ظرف دو روز همه آن ها را نابود کند.

معاون سپاه قدس، این تهدیدها علیه ایالات متحده را در یک سخنرانی به یاد یکی از هلاک شدگان این سپاه بیان داشت که در سوریه کشته شده است.

پرزیدنت ترامپ هفته پیش هشدار داد که اگر بخواهد به جان سربازان و یا شهروندان آمریکایی تعرض کند، با واکنش یک هزار برابر روبرو خواهد شد.

تحلیلگران می گویند: رژیم ایران در شرایطی این تهدیدها را مرتبا تکرار می کند که سران حکومت اعتراف کرده اند ایران از نظر اقتصادی و مالی در بدترین وضع به سر می برد و روحانی گفته است که لعنت این وضع را باید نثار آمریکا کرد.