معاون وزارت بهداشت رژیم  ایران: مافیای دخانیات با ارز دولتی، کاغذ سیگار وارد کرده است

معاون وزارت بهداشت رژیم  ایران: مافیای دخانیات با ارز دولتی، کاغذ سیگار وارد کرده است

علیرضا رئیسی، معاون وزارت بهداشت حکومت ایران “افزو:   ” به جای دارو و تجهیزات پزشکی ارز نیمایی را به واردات توتون می‌دهند و ارز دولتی را برای واردات سیگاراختصاص می دهند  “.

رئیسی افزود:”مافیای قوی در حوزه دخانیات در کشور وجود دارد که جلوی هر برنامه‌ای را می‌گیرد” و ” در زمانی که ایران تحت تحریم آمریکا قرار دارد به راحتی  با ارز دولتی و نیمایی، کاغذ سیگار و توتون وارد می کند در حالی که  وزارت بهداشت در این وضعیت برای واردات دارو با ارز دولتی “باید چانه‌زنی کند”.

وی افزود:  در ماه های گذشته تنها بیش از  “۱۷۰ میلیون دلار توتون” با ارز نیمایی وارد ایران شده است.

منظور از ارز نیمایی، نرخ ارز بر مبنای سامانه نیما “نظام یکپارچه معاملات ارزی”است که بانک مرکزی ایران تاسیس کرده و نرخ ارز در آن نسبت به نرخ ارز در بازار غیررسمی پایین‌تر است.

مافیای دخانیات واردات و صادرات دخانیات در ایران، منحصر به قدرت مطلقه ی سپاه پاسداران است و این سازمان تروریستی است که بازار ایران را در کنترل خود دارد. سازمان دخانیات در ایران  با نظارت مستقیم سپاه پاسداران هنوز ورشکسته نشده است . سپاه پاسداران به عنوان تنها وارد کننده ی سیگار به کشور، روزانه ۲۰ میلیارد تومان از جیب سیگاری های ایرانی کسب درآمد می کند !!

مقام‌های وزارت جهاد کشاورزی نیز پیشتر از توقف اختصاص ارز نیمایی برای واردات گوشت و بعضی دیگر از کالاهای اساسی از جمله کره،‌ حبوبات و چای خبر داده بودند.

در سیستم نیما “نظام یکپارچه معاملات ارزی” قیمت دلار با ۹۲۰۰ تومان ارایه می شود در حالیکه در نرخ دولتی دلار با ۴۲۰۰ تومان ارایه می شود.

به گزارش روزنامه شهروند؛ بیش از ۱۶ درصد از ایرانی ها  سیگاری هستند. آنها سالانه ۶۴‌میلیارد نخ سیگار مصرف می‌کنند که این میزان معادل ٢,۵ تریلیون تومان هزینه به خانواده‌های ایرانی تحمیل می‌کند.

روزنامه شهروند، از جمله نوشت: مافیای سیگار یا بهتر بگویم سپاه پاسداران فکر همه چیز را کرده است و برای جلوگیری از بالا رفتن مالیات بر سیگار تصمیم گرفته است تا قیمت را هر چه بیشتر پایین آورد تا از این راهکار، هم  فروش سیگار بیشتری را داشته باشد وهم پول بیشتری به جیب بزند البته  مالیات کمتری هم پرداخت نماید.

در ایران هیچ کس  حتی دولت نیز قدرت جلوگیری این مافیای قدرتمند و منحصر به فرد را ندارد. و نتیجه اش این می شود که روزانه ۲۰ میلیارد تومان از جیب سیگاری های ایرانی به جیب سپاه پاسداران  می رود  و او نیز خرج تامین مالی احزاب گوناگون درون رژیم می شود که این احزاب حکومتی  را برای روز مبادا ی در کنار خود داشته باشد تا  هنگام اشغال صندلی های مجلس، رای به پایین آوردن مالیات سیگار بدهند  !!.