معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا:واشنگتن در مورد ابزار ویژه مالی اروپا برای دور زدن تحریم‌ها و معامله با ایران نگران نیست

ایران که سومین تولیدکننده نفت در حکمی باشد از اقدام آمریکا به عنوان جنگ اقتصادی یاد کرده و گفته است واشنگتن توان به صفر رساندن صادرات نفتی ایران را ندارد

معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در زمینه اطلاعات مالی گفت واشنگتن در مورد ابزار ویژه مالی اتحادیه اروپا برای دور زدن تحریم‌ها و معامله با ایران نگران نیست چون شرکت های خارجی فعالیت در ایران را متوقف کرده و می‌کنند.

معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در یک کنفرانس خبری در لندن گفت به نظرم خبر مهم تر در اروپا این است که شرکت های خارجی دسته دسته از ایران خارج می شوند.

وی که پس از لندن به چند پایتخت اروپایی دیگر سفر خواهد کرد  افزود من به هیچ عنوان نگران ابزار ویژه اروپا برای معامله با ایران نیستم معتقدم که ما روش های دیگری برای همکاری با اروپا پیدا خواهیم کرد.

وی در عین حال اشاره کرد که شرکتها تبادلات بین المللی بانکی اخیراً ارائه خدمات بانک مرکزی و اکثر بانک های مهم و چندین موسسه مالی ایران را متوقف کرده است.

برگشت تحریم های آمریکا علیه ایران بخشی از تلاش وسیع دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است برای وادار کردن جمهوری اسلامی به دست کشیدن از برنامه هسته ای و موشکی خود که علاوه بر قطع حمایت از گروه‌های نیابتی در مورد حمایت ایران در سوریه لبنان و یمن و سایر نقاط خاورمیانه است.

۱۸ اردیبهشت آمریکا را از توافق شش قدرت جهانی با ایران موسوم به برجام خارج شد و در اواسط مردادماه امسال تحریم‌های تعلیق شده در نتیجه برجام را دوباره به اجرا درآورد.

این تحریم ها عمدتاً صادرات نفتی و بخش مالی و بانکی ایران را همچون ۵۰ بانک و موسسات زیر مجموعه آن را هدف قرار داده است.

ایران که سومین تولیدکننده نفت در حکمی باشد از اقدام آمریکا به عنوان جنگ اقتصادی یاد کرده و گفته است واشنگتن توان به صفر رساندن صادرات نفتی ایران را ندارد.

معاون خزانه‌داری آمریکا می گوید بعید می دانم که ما زمینه مشترکی با اروپا پیدا کنیم چرا که تهدیدات واقعی هستند و این تهدیدات اینجا در اروپا بیشتر به چشم می‌خورد.

وی ابراز امیدواری کرد که اروپا و آمریکا علیه ایران دست به اقدام مشترک بزنند و افزود آمریکا با دقت و سختگیری تمامی تحریم‌ها علیه رژیم تهران را اجرا خواهد کرد و خواهید دید که اقدامات بیشتری از جانب ما علیه جمهوری اسلامی این اجرا خواهد شد.

یک دیدگاه

  1. این امریکاییها نمیدانند همیشه اروپا به انها به دیده حسرت نگاه میکند و همواره راه انها را برایه منافع خود سد مکیکند ولی روزی بشود که ببینید این اخوندها همه جا را پر از جنگ و خونریزی کنند تا امریکا فرصت حمله به اینها را نیابد پس بهتر است زود بجنبید تا دیر نشده و دنیا را از این انگلهایه دولت نما خلاص کنید با تحریم فقط ملت مارا زجر میدهید جون همیشه اروپاییانی هستند که خیانت کنند وبرایه دو دولار منافع امریکا را بفروشند اروپاییان اگر عرضه داشتند در ججنگ اول و دوم جهانی پیروز میشدند چون اینها نه قدرت جنگ را دارند ونه مهارت جنگ و دوباره دارند سناریو یه جنگ دوم جهانی را تکرار میکنند و وقتی در حال شکست خوردن هستند باز با التماس به امریکا روی میاورند

Comments are closed.