معاون وزیر خارجه بریتانیا، برای گفتگوهای مهم با سران رژیم رهسپار تهران است

آزاد کردن نازنین زاغری، شهروند ایرانی‌-بریتانیایی زندانی در ایران، یکی از اهداف احتمالی سفر مشاور وزیر خارجه بریتانیا به تهران

از لندن خبر رسید که معاون وزیر خارجه بریتانیا برای رسیدن به چندین موضوع که موجب ادامه بحران در روابط با ایران شده، در راه سفر به تهران است.

وزارت خارجه بریتانیا  اعلام کرد: «آندرو موریسون، مشاور وزیر خارجه بریتانیا در امور مربوط به خاورمیانه فردا به تهران سفر می کند».

در بیانیه وزارت خارجه بریتانیا از جمله آمده است:  «در این برهه که تنش‌های منطقه‌ای افزایش یافته و دورانی حساس برای آینده توافق محسوب می‌شود این سفر فرصتی برای تعاملات آزاد، صادقانه و سازنده با دولت ایران است»

خبرگزاری رویترز پیشتر از احتمال سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی (بریتانیا ، آلمان و فرانسه) به تهران برای اطمینان یافتن از ماندن ایران در برجام خبر داده بودوهمچنین وزارت خارجه  فرانسه هم پیشتر اعلام کرده بود که  معاون وزیر خارجه خود را روانه تهران خواهد کرد.

آگاهان می گویند احتمال می رود که سفر مشاور وزیر خارجه بریتانیا به ایران دو هدف داشته باشد یکی جلوگیری از اقدامات حکومت ایران برای کم کردن تنش ها در منطقه و جلوگیری از جنگ و دیگری آزاد کردن نازنین زاغری،  شهروند ایرانی‌بریتانیایی که در ایران به جرم جاسوسی بازداشت است .

ریچارد رتکلیف که در اعتراض به زندانی شدن همسرش نازنین زاغری  مقابل سفارت حکومت  ایران در لندن همگام با همسرش، دست به اعتصاب غذا زده بود ودر بیانیه ای سه خواسته رااز مقامات ایران مطرح کرده است که شامل آزادی فوری نازنین زاغری، دسترسی کنسولی به او در زندان برای اطمینان از وضعیت سلامت وی و همچنین اعطای ویزا به او برای سفر به ایران و دیدار با خانم زاغری است.

 

یک دیدگاه

  1. لندن نشینان حامی رژیم فاشیستی اسلامی هستند، شهرک لندن با همکاری دمکراتهای آمریکا و بقیه اروپای فاشیست پرور سعی در ابقای رژیم دارند. تنها و تنها این اسراییل (ناتان یاهو) است که به درستی ماهیت جباران اشغالگر ایران را می شناسد.

Comments are closed.