معاون وزیر خارجه روسیه: رژیم ایران هم پیمان ما نیست و روسیه همچنان نسبت به امنیت اسرائیل متعهد است

معاون وزیر خارجه روسیه افزوده گفت که دولت مسکو خود را به تامین امنیت اسرائیل متعهد می داند و این اصل را هرگز فراموش نخواهد کرد

یک مقام ارشد جمهوری روسیه می گوید که حکومت اسلامی ایران هم پیمان روسیه نیست و از دیدگاه دولت مسکو، تامین امنیت اسرائیل یک امر مهم است و نباید آن را از نظر دور داشت.

این سخنان را سرگیی ریباکوف Sergei rybakov معاون وزیر خارجه روسیه، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا بیان داشت.

ریابکوف در پاسخ به پرسشی، به صراحت گفت که روسیه، رژیم حاکم بر ایران را هم پیمان خود نمی داند و در سوریه، نسبت به این رژیم تعهدی احساس نمی کند. معاون وزیر خارجه روسیه افزوده گفت که دولت مسکو خود را به تامین امنیت اسرائیل متعهد می داند و این اصل را هرگز فراموش نخواهد کرد.

این مصاحبه در حالی انجام می گیرد که در تهرانف حشمت الله فلاحت پیشه دولت روسیه را متهم ساخت که هنگام حملات هوایی اسرائیل علیه مواضع سپاه قدس در سوریه، نگذاشته است که سامانه های ضدهوایی از نوع اس – ۳۰۰ به سور جنگنده های اسرائیلی شلیک کنند که مبادا موجب سقوط آن ها شوند.

این اتهام بسیار وخیمی است که از جانب رئیس کمیسیون امنیت و امور خارجی مجلس شورای اسلامی علیه روسیه مطرح می شود و سخنان معاون وزیر خارجه روسیه را مورد تایید قرار می دهد که گفت روسیه نسبت به امنیت اسرائیل تعهد دارد.

در رابطه با این امر که نیروهای مسلح ایران و روسیه به عنوان دو هم پیمان با هم رفتار نمی کنند، خبر دیگری نیز امروز (شنبه) انتشار یافت که به موجب آن دو گروه از نیروهای ارتش سوریه که تحت فرماندهی جداگانه ایران و روسیه قرار دارند، با هم درگیر شده و به سوی یکدیگر آتش گشوده اند.

یک روزنامه آلمانی نوشت که یگان های دو لشگر ارتش سوریه با هم درگیر شده اند. یک لشکر از حکومت ایران دستور می گیرد و لشکر دوم عملا تحت فرمان ارتش روسیه قرار دارد.

این خبر هنوز از جانب منابع دیگر تایید نشده و معلوم نیست که علت درگیری احتمالی چه بوده است.

2 دیدگاه‌

  1. اگر اینطور است و روسیه به امنیت اسرائیل احترام می گذارد من به ملت و تمامیت روسیه احترام میگذارم اگر روسیه اسرائیل را دوست دارد من مردم روس را دوس دارم همه اینها در عمل مشخص خواهد شد نه فقط در کلام .درود و برکت بر اسرائیل باد تا ابد امروز المانها از برادر به ما نزدیکتر هستند همچون برادر دونالد ترامپ و ملت عزیز امریکا چون در عمل ثابت کردن که در کنار اسرائیل هستند اما روسها به اسرائیل برای حفظ امنیت ملت یهود هشدار دادند . درود وبرکت بر اسرائیل با د تا ابد

  2. روسیه تعهد خود را به اسرائیل در حفظ من در این نا کجا اباد نشان دهد و به اسرائیل به حقیقت کمک کند که ترور و جنایت اسلامی ایران از مرزهایش دور شوند . درود وبرکت بر اسرائیل باد تا ابد

Comments are closed.