عراقچی بار دیگر مذاکرات محرمانه با آمریکا و یا انجام هر نوع گفتگویی را تکذیب کرد

معاون وزیر خارجه رژیم یک بار دیگر وجود مذاکرات محرمانه با آمریکا و یا انجام هر گفتگویی را تکذیب می کند

عباس عراقچی ،معاون وزیر خارجه ایران، در پاسخ به این پرسش که آیا رژیم ایران با  ایالات متحده وارد مذاکره خواهد شد، گفت : هیچ گفت‌وگوی مستقیم یا غیر مستقیمی با آمریکا نخواهیم داشت.

این سخنان در حالی بیان می شود که در روزهای اخیر گزارش هایی در مورد گفتگوهای محرمانه بین مقامات دو کشور انتشار یافته و چندین کشور جهان و از جمله عراق، برای میانجیگری ابراز آمادگی کرده اند.

محمد جواد ظریف و مقامات دیگر حکومت ایران نیز در هفته های اخیر بارها تاکید کرده اند که حاضر به گفتگو با ایالات متحده نیستند، و همه گزارش ها در این زمینه را نادرست خوانده اند.

عباس عراقچی، در صفحه توییتری خود در باره این مذاکرات احتمالی نوشت: ” هیچ گفت‌وگوی مستقیم یا غیر مستقیمی با آمریکا” نخواهیم داشت.

به نوشته رسانه های داخلی ایران، عراقچی،  در دیدارش با یوسف بن علوی وزیر خارجه سلطان نشین عمان، در عین حال که گفته بود حکومت ایران هر گونه گفت‌وگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا را رد میکند، افزوده بود که  رژیم ایران برای برقراری روابطی متوازن و سازنده با تمامی کشورهای منطقه خلیج فارس بر اساس احترام و منافع متقابل آمادگی دارد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نیز  پیشتر گفته بود ما آماده ی مذاکره با ایران هستیم، ما خواهان جنگ نیستیم چرا که “جنگ به اقتصاد ضربه می‌زند و مهم‌تر باعث کشته شدن انسان‌ها می‎شود.”

سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز در روزهای اخیر، با تکذیب انجام هر نوع مذاکراتی گفت : گفتگو چه مستقیم و چه غیر مستقیم بین ایران و آمریکا وجود ندارد.