معاون وزیر دفاع حکومت ایران می گوید که رژیم مایل است همکاری های نظامی با روسیه را گسترش بخشد

سپاهی قاسم تقی زاده، معاون وزیر دفاع در دیدار با یک مقام ارشد ارتش روسیه که از تهران دیدن می کند، بر علاقمندی رژیم برای گسترش همکاری های نظامی با روسیه تاکید گذاشت

در همان حال که گزارش می رسد دولت روسیه با تلاش اسرائیل برای بیرون راندن سپاه قدس از سوریه مخالفتی ندارد، بلکه به عکس آرزو می کند که اسرائیل در این هدف موفق شود و رژیم ایران نیروهای خود را از سوریه بیرون برد و آنگاه روسیه بتواند بهتر و آسان تر بر سوریه مسلط گردد، جانشین وزیر دفاع در حکومت اسلامی گفت که رژیم تصمیم گرفته است بر میزان همکاری های نظامی و دفاعی خود با روسیه بیافزاید.

سپاهی قاسم تقی زاده، معاون وزیر دفاع در دیدار با یک مقام ارشد ارتش روسیه که از تهران دیدن می کند، بر علاقمندی رژیم برای گسترش همکاری های نظامی با روسیه تاکید گذاشت.

ژنرال اسپینوف معاون ستاد کل نیروهای مسلح در روسیه، که از تهران دیدن می کند، متقابلا خواهان گسترش هرچه زودتر همکاری های نظامی بین دو کشور شد.

آگاهان می گویند که روسیه و شخص ولادیمیر پوتین، در تلاش برای برپایی دوباره امپراطوری روسیه، افزایش همکاری ها با حکومت ایران را یک ثروت ملی می دانند و از آن بهره می گیرند. ولی در همان حال، حاضر به دادن امتیازات متقابل به رژیم ایران نیستند.

به گفته آگاهان، این سیاست روسیه، به ویژه در جنگ سوریه به چشم می خورد. روسیه گفته است که در تلاش اسرائیل برای متوقف ساختن حضور نظامی سپاه قدس در سوریه، تا هنگامی که جان سربازان روسی و امنیت هواپیماها و کشتی های رزمی روسیه در سوریه به خطر نیافتد، روسیه به دخالت دست نخواهد زد.

تلاش برای نزدیکی بیشتر به روسیه، برخلاف سیاست های تعیین شده از جانب خمینی است که با شعار نه شرقی، نه غربی به میدان آمده بود – ولی اکنون رژیم به وابستگی خود به روسیه و چین بیش از پیش می افزاید.

علی خامنه ای چند ماه قبل توصیه کرد که چون دنیای غرب و از جمله کشورهای اروپای غربی، عملا به رژیم ایران پشت کرده اند، حکومت باید نزدیک تر شدن به روسیه و چین را شتاب بخشند، تا کمبود همکاری با غرب جبران شود.

یادآوری می شود: اکنون ماه های مدید است که روسیه به علت زیاده خواهی های خود و تسلط بر شبه جزیره کریمه و تعرض به کشورهای دیگر، مورد برخی تحریم ها از جانب ایالات متحده و کشورهای غرب اروپا قرار گرفته است.

2 دیدگاه‌

  1. پول نفت و ثروت ایران این شارلاتان ها رو یاغی کرده اگر این نفت و ثروت و پولشان متوقف شود مردم ایران زنده زنده این شارلاتان ها را به سیخ کباب خواهند کشید پس جهان تحریمها را فشرده تر اجرا کند درود و برکت بر اسرائیل با د تا ابد

  2. به تلاشهای دیپلماتیک خود با روسیه ادامه دهید. اسد اکنون به عروسک خیمه شبازی روسیه تبدیل شده است و به هر ساز روسیه خواهد رقصید. روسیه باید پایگاههای نظامی مستقل در سوریه داشته باشد که در حملات اسرائیل مورد حمله تصادفی قرار نگیرد و ریسک آسیب پذیری آنها به حداقل برسد. ایزوله کردن پایگاههای نظامی بهترین راه حل در ادامه حملات اسرائیل و عقب نشینی سپاه پاسداران و سپاه قدس خواهد بود.
    پیروزی اسرائیل در این نبرد کمک بسیار بزرگی به پیروزی مردم ایران در داخل خواهد کرد.

Comments are closed.