معاون وزیر دفاع عربستان: رژیم ایران ادعای حمایت از مستضعفین دارد، ولی آنان را قربانی می سازد 

خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی

خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی، در توییتی درباره  انکار رژیم ایران در اجرای حمله به پالایشگاه ارامکو و این ادعا که حوثی های یمنی مسؤول اجرای این حمله پیچیده نظامی بوده اند، حکومت ایران را به بزدلی متهم ساخت و نوشت که این رژیم می ترسد مسؤولیت حمله را به عهده بگیرد.

وزیر دفاع عربستان در توییتر خود نوشت : رژیم تهران مدعی است که از مستضعفین حمایت می‌کند اما امروز مشاهده می‌کنیم که بزدلانه از مستضعفین سرپوشی برای حفظ بقا و امنیت خود ساخته است.

معاون وزیر دفاع سعودی در ادامه گفته است : «اینکه انسان‌ و کشورها سرافرازانه مسئولیت و چالش‌ها را در هر صورت نپذیرفته و مسئولیت را به گردن دیگری و به ویژه از خود ضعیفت‌تر از لحاظ حجم و قدرت بیندازد، بر خلاف جوانمردی است».

خالد بن سلمان بیان کرد: «بر فرزندان یمن و همه اقشار ملل عرب بدون استثنا فرض است تا آگاه باشند که رژیم تهران به هواداران خود نگاهی ابزاری برای رسیدن به جاه‌طلبی‌ها و حمایت از خود و نه حمایت از کشورها و ملیت‌های‌شان دارد».

پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران حکومت ایران در باره  دست داشتن ایران در حمله به پالایشگاه سعودی گفته است : ”هراسی از دشمنان بزرگ و کوچک نداریم این حملات کاریمنی ها بوده نه ایرانی ها ».

محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت ایران نیز در این باره گفته بود : یمنی ها به پالایشگاه حمله کردند ایران قصد جنگ با عربستان را ندارد .