معاون ویژه بیت علی خامنه ای می گوید : حضور رضایی، همتی و قاضی‌زاده هاشمی برای رئیسی امداد الهی بود

حکومت تایید می کند که در انتخابات با استفاده از نامزدهای پوششی ، سیاه لشگر برای رئیسی درست کرده بود ، در همین رابطه، وحید حقانیان، معاون امور ویژه بیت رهبری  در یادداشتی به موضوع انتخابات ریاست جمهوری ایران پرداخته و تایید کرد که  حضور سه نامزد پوششی در انتخابات  برای ابراهیم رئیسی مانند “امداد الهی بودند  .

او در ادامه  با اشاره به حضور محسن رضایی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و عبدالناصر همتی در جریان انتخابات ۱۴۰۰ نوشت:  «حضور این سه رقیب برای جناب آقای رئیسی، امداد الهی به حساب آمده و یقینا باید گفت اینها خود را به گونه‌ای دانسته، یا ندانسته خرج انقلاب کردند.»

این مقام ارشد بیت خامنه ای در ادامه افزود: «وگرنه با توجه به شرایط رد صلاحیت‌ها، تحریم انتخابات توسط بیگانگان و حتی احمدی نژاد، اگر بعد از کنار کشیدن نامزدهای ‌پوششی، این سه نفر نیز اعلام انصراف کرده بودند، ولو وزارت کشور هم قبول نمی‌کرد یقینا چالش بزرگی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوجود می‌آمد.»

وحید حقانیان در ادامه گفت:  این سه نفر با وجود یک می دانستند مردم در انتخابات زیاد مشارکت ندارند و با وجود فشارهای شدید عده‌ای و با تحلیل و افکار خاص، صحنه انتخابات را ترک،  نکردند و خود را نامزد پوششی فرض نکرده و با «جدیت در صحنه باقی ماندند تا انتخابات ۱۴۰۰علیرغم تبلیغات چندین ماهه و سنگین دشمنان»، رنگ و بوی واقعی و رقابتی به خود بگیرد.

انتخابات نمایشی ریاست جمهوری حکومت ایران،  دو روز پیش برگزار شد و به گفته وزارت کشور ۴۸.۸ درصد از واجدان شرایط در این انتخابات شرکت کردند. این میزان از مشارکت، پایین‌ترین میزان مشارکت در تمام انتخابات ریاست جمهوری ایران از آغاز حیات جمهوری اسلامی تاکنون محسوب می‌شود.

وزارت کشور روز گذشته (شنبه) اعلام کرد  که در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران ابراهیم رئیسی با کسب ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای به پیروزی رسیده است.

وزارت کشور حکومت ایران در حالی این آمار را ارائه می دهد که هیچ نهاد مستقلی در ایران اجازه بررسی میزان مشارکت و نحوه برگزاری انتخابات را ندارد و مراجع حقوقی و سیاسی مختلف، روند انتخابات ایران را غیر شفاف می‌دانند.