معاون پارلمانی وزیر کشور: نمایندگان خواستار استیضاح  رحمانی فضلی شدند

شماری از  نمایندگان مجلس خواستار استیضاح رحمانی فضلی به علت وقوع حوادث آبان ۹۸ و گرانی بنزین بنزین شدند. علی خامنه ای پیشتر گفته بود که باید در این مدت اندک باقی مانده از کابینه روحانی با آنان مجادله نکنید، به انان فرصت دهید تا  روز آخر وظایفش را بخوبی انجام دهد.

محمدجواد کولیوند در این باره افزود: این طرح در حال حاضر در مرحله جمع آوری امضا است و قرار است که به هیئت رئیسه ارسال شود. طرح این استیضاح پیرامون حوادث آبان ماه سال گذشته و ماجرای بنزین بوده است.

کولیوند در ادامه گفت: البته از زمان شکل گیری مجلس یازدهم زمزمه های زیادی در خصوص استیضاح برخی وزیران به گوش رسیده است که از آن جمله می توان به استیضاح وزیران نفت، امور خارجه، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی و … اشاره کرد که البته همه آنها بیشتر در حد و اندازه زمزمه و گمانه زنی بوده و هیچ کدام جنبه عملی به خود نگرفته است.

خبرگزاری تابناک وابسته به سپاه پاسداران در این باره نوشته است: در جدیدترین مورد از روند پیگیری استیضاح های وزیران دولت روحانی  توسط مجلس ، نام عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور شنیده شده است. این موضوع را معاون پارلمانی وزیر کشور هم تایید کرده است و حتی دلایل پیگیری این موضوع را هم حوادث آبان ماه ۹۶ و مساله بنزین ذکر کرده ، اما او این موضوع را خیلی جدی نگرفته  است.

تابناک در ادامه نوشته است:  فعلا مهمترین اقدام مجلس در ارتباط با وزیران کابینه حسن روحانی،  برخورد تندی بود که با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه داشتند که البته این موضوع  هم با تذکر رهبری با نمایندگان مواجه شد و مسئله دیگر هم عدم دادن رأی اعتماد به مدرس خیابانی گزینه پیشنهادی روحانی برای تصدی کرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است.

کولیوند، معاون پارلمانی وزیر کشور در ادامه گفته است که  طبق اطلاعات ما این موضوع از سوی برخی از نمایندگان مجلس طرح شده و در حال حاضر در مرحله جمع آوری امضا  است و هنوز به هیئت رئیسه ارسال نشده است.

او گفت: البته بعید به نظر می رسد این طرح استیضاح اجرایی شود چرا که طبق اطلاعاتی که ما در اختیار داریم این طرح تنها در حد حرف و گمانه زنی است.