معاون پیشین هواپیمایی کشور هشدار می دهد که مبادا رژیم دوباره بخواهد آنتونوف خریداری کند

هواپیمای ترابری آنتونوف روسی ۷۴                                                                                 

حمید غوابش، معاون سابق سازمان هواپیمایی ایران،‌ هشدار داد : مردم ازپرواز با هواپیماهای آنتونوف ۷۴ که عمدتا کاربری ترابری دارند نه مسافربری راضی نیستند باید دوباره صلاحیت و قابلیت پرواز این هواپیما بررسی شود .
حمید غوابش افزود : وقتی مردم گزارش می‌کنند و می‌گویند در این پرواز با مشکلاتی مواجه شده‌اند، سازمان موظف است که دوباره صلاحیت و قابلیت پرواز این هواپیما را بررسی کند تا ببیند چه چیزی از قلم افتاده یا احتمالا از چشم کارشناسان و متخصصانش در صدور مجوز پرواز دور افتاده است.
وی افزود : هواپیماهای آنتونوف عمدتا کاربری ترابری دارند و در کاربری‌های مسافری، در وهله نخست باید الزامات حمل و جابه‌جایی مسافر رعایت شود و به امنیت و رفاه مسافر توجه شود .
روزنامه همشهری پیشتر از بازگشت این هواپیماها به خطوط هوایی با وجود دستور ممنوعیت از سوی حسن روحانی در ۵ سال پیش خبر داده بود.
این هواپیما ی روسی ، که کارکرد اصلی آن نظامی و ترابری است،‌ پس از حادثه سقوط نمونه ایرانی آن “آنتونوف ۱۴۰” و مرگ ۳۹ مسافر که هنوز خاطرات ان در ذهن مردم ایران باقی مانده است ممنوع شده بود. اما هم اکنون حکومت ایران دوباره این هواپیماهای مرگ را به صورت برنامه‌ای در خطوط هوایی ایران قرار داده اند .

آنتونوف ۱۴۰ در ایران به علت ‘نقص فنی’                                                                   

 

سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران در واکنش به این گزارش‌ها گفته بود که تمامی هواپیماهای فعال از “استاندارد و صلاحیت لازم” برخوردارند.