مقامات آمریکایی به خیزش ملی مردم ایران واکنش نشان دادند

پس از اعتراضات سه روز گذشته در شهرهای مختلف ایران که در آن مردم با شعارهای خود مانند جمهوری اسلامی نمیخوایم نمیخوایم . توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه و مرگ بر دیکتاتور  نسبت به کلیت حکومت ملایان در ایران اعتراض کردند امروز مقام های مختلف در ایالات متحده آمریکا واکنش نشان دادند.

وزارت امورخارجه آمریکا  در بیانیه‌ای اعلام کرد: اعتراضات اخیر در اصفهان- کرج- شیراز- تهران و شهرهای دیگر ایران را از نزدیک دنبال می کنیم.

همانطور که وزیر امور خارجه  مایک پمپئو گفت طنز تلخ وضعیت اقتصادی ایران  این است که رژیم مشغول پر کردن جیب های خود است در حالی که مردمش برای اشتغال- تغییر و فرصت ها فریاد می زنند.

روزنامه دیلی‌میل نیز امروز در رابطه با تظاهرات  مردم در گزارشی زیر عنوان : مرگ بر دیکتاتور نوشت: تظاهرات در خیابان های ایران با حضور پلیس و  پرتاب گاز اشک‌آور به سوی معترضان خشمگین از جمله زنان چادری به خشونت کشیده شد. ملت ایران به رژیم فاسد حاکم بر ایران  اعتراض دارند که مشغول جنگ ایدئولوژیک در خارج از کشور است

ملت ایران با شعار مرگ بر دیکتاتور که اشاره‌ای به علی خامنه‌ای است به حکومت ملایان اعتراض می‌کند

درواکنش دیگری سخنگوی سناتور جمهوریخواه تد کروز  در مصاحبه با شبکه فاکس‌نیوز گفت: سناتور تد کروز عقیده دارد که آمریکا باید هر کاری که میتواند در حمایت از مردم ایران انجام دهد. مردم ایران شجاعانه به خیابان ها آمده اند و بر علیه ملایان  شعار می‌دهد

سناتور پرنفوذ جمهوریخواه تد کروز