مقامات ارشد امنیتی رژیم، با سوءاستفاده از جریان هواپیمای ماهان، اسرائیل را نیز مورد تهدید قرار می دهند

فرماندهان پیشین سپاه پاسداران که اکنون در مقام های حساس امنیتی و سیاسی قرار دارند، برای بهره برداری تبلیغاتی هرچه بیتشر از حادثه هواپیمای ماهان، اسرائیل را نیز مورد تهدید قرار دادند و از جمله گفتند که آمریکا بدون مجازات نخواهد ماند و اسرائیل نیز به شدت آسیب خواهد دید.

البته آن سخن گویان، تهدیدهای خود را با زبان “اما و اگر” بیان داشتند، ولی کوشیدند در تهدیدهای جنگی خود، اسرائیل را در کنار ایالات متحده قرار دهند.

محسن رضایی فرمانده پیشین سپاه پاسداران و دبیر کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام، امروز (شنبه) در یک پیام توییتری نوشت: «هیچ اقدامی بی پاسخ نمی ماند، چه آمریکا باشد و چه رژیم صهیونیستی».

رضایی این اخطار خود را که بارها در گذشته نیز آن را به کار برده، در چارچوب هشتگی به نام # آخراج آمریکا از منطقه، انتشار داد.

معلوم نیست که حادثه هواپیمای ماهان با اسرائیل چه ارتباطی دارد و چگونه رضایی نام اسرائیل را با تهدید علیه ایالات متحده در هم می آمیزد.

محسن رضایی در گذشته گفته بود که حملات مداوم نیروی هوایی اسرائیل علیه مواضع نظامی سپاه پاسداران در خاک سوریه، که تا کنون قربانیان زیادی گرفته، به واکنش نظامی رژیم ایران علیه اسرائیل نیازی ندارد. زیرا دولت سوریه است که میزبان نیروهای ایرانی می باشد و دفاع از مهمان، به عهده میزبان است.

همچنین علی شمخانی دبیر شورایعالی امنیت ملی رژیم گفت: آمریکا در انتظار یک انتقام سخت تر به خاطر کشتن قاسم سلیمانی باشد. این تهدید شمخانی، تقلیدی از اظهارات علی خامنه ای در دیدار با نخست وزیر عراق است که در آن گفت: انتقام بسیار سختی در مورد قاسم سلیمانی، علیه آمریکا انجام خواهد شد و از نظر حکومت ایران، پرونده هنوز بسته نشده است.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل می گوید که سران حکومت ایران با این گونه واکنش ها و تهدیدها، می خواهند توجه مردم دنیا را از بحران های سیاسی و سرکوبگرانه رژیم ایران علیه ملت آن کشور منحرف سازد.

به گفته او، امضای یازده میلیون انسان در داخل و خارج ایران در هشتگ اعدام نکنید، که موجب لغو و یا به تعویق انداختن حکم اعدام سه جوان ایرانی شد، شکستی برای رژیم است که ممکن بود مردم ایران را به خیزش بکشاند و حالا با ایجاد این بحران با آمریکا، اذهان، از آن ماجرا منحرف می شود.

به گفته این تحلیلگر، یکی دیگر از هدف های رژیم ایران در ایجاد این هیاهوی تبلیغاتی، تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده، علیه پرزیدنت ترامپ است. ولی بعید می نماید که این تلاش به نتیجه ای برسد.

همچنین، ادعاهای اغراق آمیز رژیم ایران که می گوید با رفتار جنگنده های آمریکایی، امنیت جهان به شدت به خطر افتاده است، یک تلاش تبلیغاتی است که سود زیادی برای حکومت ایران نخواهد داشت.