مقامات ارشد حکومتی: متلاشی کردن پهپاد آمریکایی یک دستاورد بزرگ بود

مقامات ارشد حکومتی: متلاشی کردن پهپاد آمریکایی یک دستاورد بزرگ بود

بسیاری از مسؤولان حکومت ایران سرنگونی پهپاد نظامی آمریکایی از سوی سپاه پاسداران را یک پیروزی درخشان توصیف کرده و آن را نشان ضعف ایالات متحده و شکست های بعدی آن کشور در رویارویی احتمالی با رژیم ایران تلقی می کنند.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی حکومت در این راستا گفت: «جمهوری اسلامی ایران، ترامپ و اظهارات وی را جدی نمی گیرد» و افزود: «سیاست تحریم و جنگ اقتصادی که ترامپ دنبال می‌کند نتیجه‌ای دربر نخواهد داشت و این سیاست‌های خصمانه درپایان شکست خواهد خورد».

وی گفت: «ما با داشتن ۱۵ همسایه، مرزهای جغرافیایی و محیط اقتصادی و مهم‌تر از آن ملت آماده شهادت  داریم و همه اینها باعث خواهد شد همانند ۲سال و نیم گذشته، تحریم‌ها شکست بخورد».

مقامات آمریکایی، برخلاف این سخنان شمخانی، اطمینان دارند که تحریم های اقتصادی بسیار اثر گذاشته و رژیم ایران دیر یا زود ناچار خواهد بود به دور میز مذاکره با ایالات متحده باز گردد و از تجاوزکاری دست بردارد.

بیژن نامدارزنگنه پیشتر گفته بود:  شرایط امروز از زمان جنگ هشت ساله با عراق نیز سخت‌تر است چرا که آن زمان رژیم می‌توانست نفت صادر کنیم ولی امروز هیچ نفتی به اسم ایران به فروش نمی رسد و در زمینه انتقال ارز هم رژیم با مشکلات بسیاری روبرو می باشد.

هدایت‌الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس نیز گفت که وضعیت کشور بسیار بحرانی است و دولت چاره ای ندارد جز انکه نفت را به بهای کمتری به مشتریان عرضه کند.