مقامات ایرانی: «تا وقتی سرنوشت سوپرنفتکش ما مشخصی نشود، نفتکش بریتانیایی آزاد نخواهد شد»

مقامات دولتی در تهران گفتند: حکومت ایران تا به مقصد نرسیدن کشتی گریس وان ایرانی  با نام جدید آدریان دریا ۱ حکم دادگاه درباره آزادسازی نفتکش بریتانیایی استینا ایمپرورا طولانی خواهد کرد . مدیرعامل بنادر و دریانوردی حکومت ایران گفت: آزادی  نفتکش توقیف شده بریتانیایی منتظر رای دادگاه بندرعباس است.

محمد راستاد،  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران،در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا گفت «  دادگاهی در بندرعباس مشغول بررسی پرونده نفتکش استینا ایمپرو است که اخیرا به دلیل اقدامات مغایر با مقررات بین‌المللی دریایی توسط سپاه پاسداران توقیف شده است» .

وی افزود: « ایران کشوری متعهد به کنوانسیون‌های بین المللی دریایی و در آب‌های تحت مسئولیت ایران اگر ناوگانی تردد کنند و صرف نظر از ملیتش مرتکب اقداماتی مغایر با کنوانسیون‌های بین المللی شوند قطعا باید پاسخگوی اقدامات خود باشند».

وی  در پاسخ به این پرسش که آیا توقیف نفتکش بریتانیایی اقدام متقابلی به ازای توقیف نفتگش گریس۱ بود، گفت: «خیر، به هیچ عنوان این دو با هم ارتباطی ندارند. توقیف نفتکش جمهوری اسلامی ایران در جبل‌الطارق کاملا غیرقانونی بود اما نفتکش بریتانیایی استما ایمپرو مرتکب تخلف و اقدام‌های مغایر با کنوانسیون‌های دریایی شد و به همین دلیل تحت تعقیب و توقیف قرار گرفت ».

ابرنفتکش گریس- ۱ روز ماه گذشته  از سوی دولت جبل‌الطارق و با همکاری نیروی دریایی بریتانیا به اتهام وحمل نفت برای سوریه که نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا است توقیف شده بود. در حالیکه حکومت ایران ادعا کرده بود  که مقصد این نفتکش سوریه نبوده است.

2 دیدگاه‌

  1. ای مزدوران ایرانی کش، نفت ما را میدزدید و با هزینه کشور ما ان را مفتی مفتی راهی سوریه میکنید؟
    شماها غلط زیادی کرده اید که بدون اجازه مردم ایران برای خودتان میبرید و میدوزید و مال و جان ما را چپاول میکنید و یا به اجنبیان می بخشید. همینطور دیده و شنیده ام که چطور با ظلم و خشونت تمام مخالفانتان را با باج دادن در درون و برون کشورمان سرکوب میکنید. ای هیولاهای انسان نما. ای خاعنان سیه روی!!!!!!

  2. شماها حقوق مفت میگیرید که هی سنگ کشورهای عربی را به سینه بزنید. شماها غلط کرده اید که برای چهل سال نفتمان را مفتی مفتی به خورد بشار اسد میدهید و یا پولش را میدزدید و یا برای عملیات تروریستیتان استفاده میکنید. بهره ایرانیان تا به حال چه بوده است؟
    اخر بر طبق چه قانونی به خودتان این اجازه ها را میدهید؟ کدام قانونی در دنیا گفته است که حاکمان دولت صاحب مال و جان مردم ان کشور هستند!!؟؟
    شما خونخواران مال و جان ایران را با زور تفنگ به غارت برده اید و ان هم فقط برای خواسته های تازیان.

Comments are closed.