مقامات حکومت اذعان کردند که “اعترافات” متهمین به قتل های اتمی، ساختگی بوده است

مازیار ابراهیمی ۷ سال پیش  به اتهام دست داشتن در ترور دانشمندان هسته‌ای بازداشت و در سال ۹۳ آزاد شد

سخنگوی دولت روحانی در تایید اظهارات مازیار ابراهیمی، شهروندی که وادار به اعترافاتی درباره دست داشتن در ترور دانشمندان هسته‌ای شده بود، گفت : «از مازیار ابراهیمی دلجویی و عذرخواهی شد».

این جریان ثابت می کند که اعترافاتی که تاکنون حکومت ایران از زندانیان خود در زندان گرفته است با فشار و زور و شکنجه بوده و تمامی اتهاماتی که به اسرائیل وارد کرده اند همگی دروغ و کذب بوده است .

علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی افزود:  «این اتفاق در این دولت رخ نداده بنابر اطلاعات کلی که دارم، در پرونده مازیار ابراهیمی، کارشناسان ضدجاسوسی حضور نداشتند و کارشناسان دیگری در این پرونده دخیل بودند».

وی گفت:  «بجز یکی از متهمان این پرونده، در بقیه موارد کار کارشناسی صورت نگرفت البته در همان موقع از این افراد دلجویی و عذرخواهی شد ».

مازیار ابراهیمی ۷ سال پیش  به اتهام دست داشتن در ترور دانشمندان هسته‌ای بازداشت و در سال ۹۳ آزاد شد. وی چندی پیش در مستندی که از شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی پخش شد  رد باره شکنجه‌هایی را که برای اعتراف‌گیری تحمل کرده بود ، از جمله اعدام ساختگی، توضیحاتی داد اما اشاره‌ای به دلجویی مقام‌های حکومت ایران نکرد.

یک دیدگاه

Comments are closed.