مقامات حکومت ایران با انتشار ادعاهای سرکوب، که قابل ارزیابی نیست، می خواهند مردم را از ادامه بپاخیزی بهراسانند

مقامات ارشد حکومت ایران می کوشند با انتشار اظهارات تهدید آمیز و با مطرح ساختن این ادعا که همه سران خیزش مردمی را شناسایی و بازداشت کرده اند، مردم را از ادامه عملیات اعتراضی بهراسانند و خیزش را فرو نشانند. ولی احتمال می رود که بسیاری از ادعاهای آنان در مورد موفقیت در سرکوب معترضین، نادرست بوده و جنبه نبرد روانی داشته باشد.

ابراهیم رئیسی گرداننده گروه مرگ در سال ۶۷ که  براساس آمار غیر رسمی حدود ۵ هزار نفر از زندانیان سیاسی را در این تابستان به دار آویخته شدند. از مردم ایران خواسته است  تا علیه یکدیگر جاسوسی کنند و شرکت کنندگان در تظاهرات و جنبش های اخیر را به قوه قضائیه معرفی کنند

آخوند ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه حکومت که مسوول کشتار جمعی زندانیان بوده است  به دادستان‌های اش برای سرکوب معترضان چراغ سبز نشان داده و می گوید ، معترضان عده ای اشرار در  خیابان‌ها هستند و تلاش دارند در بین مردم و حکومت شکاف ایجاد کنند .

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه که مردم معترض علیه ظلم و بیداد حکومت ایران را فتنه‌گر، خشونت‌طلب و افراد خرابکار  می نامد گفت : در صورت مشاهده هرگونه حرکت ضد حکومتی مراتب را به مراجع امنیتی و انتظامی و دستگاه قضایی معرفی کنند.

پاسدار حسین شریعتمداری مدیر مسوول نشریه کیهان  تهران نیز در این باره گفته است : اشرار منتظر طناب دار باشند

برخی از گزارش‌ها حکایت از آن دارد که مراجع قضایی مجازات اعدام با طناب دار را برای لیدرهای آشوب اخیر قطعی می‌دانند. در این خصوص گفته شده که جنایت آشوبگران مصداق «بغی» است و مجازات قانونی و شرعی آنها اعدام است.”

برخی تحلیلگران می گویند که  با این خبر کیهان، احتمال میرود که حکومت ایران برای ایجاد رعب و وحشت و خفه کردن جنبش مردمی  دادگاه های نمایشی، فرمایشی و صدور و اجرای احکام اعدام برای برخی معترضین را اجرا کند تا مردم را هر چه بیشتر مرعوب و سرکوب کنند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در بیانیه ای آمادگی خود را برای سرکوب مردم معترض  اعلام کرده است .به گفته شاهدان عینی در شیراز تانک های ارتش که برای دفاع از نفوذ دشمن به مرز و بوم حضور داشته باشند . در خیابان های شیراز برای سرکوب مردم و هموطنان خود مستقر شده است.

یک دیدگاه

  1. ببینیم این خونخوارها حالا دیگه جرات میکنند که کسی را در بالای جرثقیل بکشند و دار بزنند؟!!

    رعیسی، ای خلخالی دوم، به زودی باید جواب این خون هایی که ریخته ای را بدهی!!

Comments are closed.