مقامات رژیم، خود از توییتر در ابعاد گسترده استفاده می کنند، ولی کاربرد آن را حرام می دانند

در حالیکه مقامات رژیم ایران،  بویژه محمد جواد ظریف بیشترین استفاده را از توییتر می کنند. پاسدار سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، این شبکه اجتماعی را محکوم دانست و خواهان دوری جستن از آن شد. ولی پاسدار جلیلی نیز این دیدگاه خود را با استفاده از توییتر به آگاهی مردم رسانیده است.

سعید جلیلی، در حساب توییتری خود نوشت: «با یک کلمه یا یک جمله نمی‌توان راجع به مسائل کشور تحلیل به دست آورد. با ‎فرهنگ توئیتی؛ بی‌حوصلگی و اخذ تحلیل یک جمله‌ای از افراد مختلف، نمی‌توان عملیات تعریف کرد.

همچنین، معاون دادستانی حکومت در مکروه دانستن استفاده از این شبکه اجتماعی نوشت: «توییتر یک شبکه اجتماعی آمریکایی است که کنترل آن در اختیار دشمن است و رفع فیلتر نخواهد شد».

عبدالصمد خرم آبادی معاون پیشین  دادستان قضایی حکومت گفته بود : توییتر یک شبکه اجتماعی آمریکایی است که کنترل آن در اختیار دشمن است ودر حال حاضر نیز این شبکه حاوی میلیون‌ها محتوای مجرمانه است که وزارت ارتباطات به لحاظ فنی امکان پالایش حتی یک مصداق آن را ندارد.

مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیشتر گفته بود: خیلی بد است که مردم نمی‌توانند توییت کنند اما ظریف هنوز در توییتر فعال است.

گسترش شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر باعث شده مقام‌های ایرانی از جمله علی خامنه ای ،حسن روحانی ، محمد جواد ظریف و سایر اعضاء حکومت ایران  برای ارتباط مستقیم با شهروندان و طرفداران خود از شبکه های توییتر .اینستاگرام کمک بگیرند.