رژیم ایران دستاوردهای اطلاعاتی اسرائیل را “معرکه گیری” توصیف کرد

رسانه های همگانی در حکومت ایران، در حالی که نمی توانستند خبر شگفت انگیز افشاگری های نخست وزیر اسرائیل را در مورد برنامه های اتمی رژیم ایران در گذشته، نادیده بگیرند، ولی در شیوه خبرنویسی خود کوشیدند که ابراز تردید عمیقی نسبت به سخنان او ایجاد کنند و آن را بی اساس بخوانند.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت ایران که در ماه های اخیر، همه واقعیات ارائه شده را به طور فله ای، دروغ خوانده، ولی خود بارها به دروغگویی پرداخته و حتی رسانه های همگانی جهان به او لقب “چوپان دروغگو” داده اند، شب گذشته (دوشنبه) همین لقب را به نخست وزیر اسرائیل نسبت داد و او را “چوپان دروغگو” نامید.

آیا مفهوم سخنان ظریف آن است که اسنادی وجود نداشته، و ماموران اسرائیلی سندی را از ایران خارج نکرده اند و حکومت ایران هیچگاه در گذشته نسبت به هدف واقعی خود در ادامه برنامه های هسته ای، به دنیا دروغ نگفته و به فریبکاری روی نیاودره است؟

خبرگزاری تسنیم که سخنگوی سپاه پاسداران محسوب می شود، در خبر خود پیرامون کنفرانس رسانه ای نتانیاهو، آن را “معرکه گیری” نامید و نوشت: این جدیدترین تلاش صهیونیست ها برای هیپنوتیزم کردن ترامپ است. تسنیم نوشت: نیانیاهو که تلاش می کرد یک سخنرانی هیجانی را ارائه کند، به گونه ای سخن گفت که ترس عمیق خود از قدرت ایران را کاملا آشکار کرد.

این شیوه نگارش تسنیم، در واقع اعتراف به آن است که رژیم ایران در پی تهیه بمب هسته ای بوده، وگرنه نه تسنیم نمی تواند به آنچه که “قدرت ایران” می نامد، برخود ببالد.

تسنیم ادعا کرد که سخنان نتانیاهو تازگی نداشته و در واقع تکرار همان سخنرانی سال ۲۰۱۵ او در مجمع عمومی سازمان ملل بوده است. یادآوری می شود که در سخنان شب گذشته، نتانیاهو از دستیابی به ۱۱۰ هزار سند و عکس و فیلم و پرونده برنامه اتمی ایران سخن گفت که برای اثبات دروغگویی های رژیم ایران، جای هیچگونه تردیدی به جای نمی گذارد.

تسنیم ادعا کرد که نخست وزیر اسرائیل “از ناتوانی این کشور در برابر ایران” پرده برداشته است.

محمد جواد ظریف در واکنش خود از جمله گفت: «ادعای تکراری چوپان دروغگو (یعنی نتانیاهو) برای زمینه سازی به هدف خروج آمریکا از برجام بوده است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران، بی آن که برخلاف ارباب خود، نخست وزیر اسرائیل را چوپان دروغگو بنامد، گفت: سران رژیم صهیونیستی بقای خود را در تهدید معرفی کردن دیگران می بینند. مفهوم سخنان قاسمی آن است که رژیم ایران هیچ تهدید امنیتی برای کشورهای منطقه و جهان محسوب نمی شود – و این در حالی که فرماندهان سپاه پاسداران مرتبا تهدید می کنند که اسرائیل را نابود می سازند و رژیم های کشورهای عرب همسایه را بر می اندازند.

2 دیدگاه‌

Comments are closed.