مقامات عراقی تایید می کنند که انفجار انبار اسلحه رژیم ایران در بغداد، کار اسرائیل بود

روزنامه عرب زبان الشرق الاوسط از قول یک مقام امنیتی ارشد عراق که نامش برده نشد، نوشت تردیدی نیست که این حمله توسط اسرائیل و با کمک ایالات متحده انجام شده است

رسانه های عربی با نقل قول از مقامات عراقی، ادعا کردند که انفجار بزرگ در انبار اسلحه گروه های چریکی وابسته به حکومت ایران، که در این هفته در بغداد رخ داد، کار اسرائیل بوده است. آن ها ارزیابی کردند که حتی اگر این حمله به طور مستقیم توسط اسرائیل انجام نگرفته و جنگنده های آمریکایی عامل آن بوده اند، اطلاعات لازم علیه فعالیت نظامی حکومت ایران در عراق را سرویس امنیت خارجی اسرائیل، موساد، در اختیار ارتش آمریکا قرار داده بود.

در جریان یک حمله اسرارآمیز که موجب بروز آتش سوزی و انفجارهای شدید در بخش جنوبی بغداد شد، یک انبار اسلحه متعلق به گروه های شیعه وابسته به حکومت ایران بکلی نابود شد. در برخی از گزارش ها گفته شده که دست کم یک تن به هلاکت رسید و ۲۹ نفر زخمی شدند.

روزنامه عرب زبان الشرق الاوسط از قول یک مقام امنیتی ارشد عراق که نامش برده نشد، نوشت تردیدی نیست که این حمله توسط اسرائیل و با کمک ایالات متحده انجام شده است.

چند رسانه خبری عرب زبان نیز از قول معاون پیشین نخست وزیر عراق به نام بهاءالاعرجی نیز در حساب توییتری او نوشتند که سلاح های منفجر شده، توسط اسرائیل هدف قرار گرفته است. او نوشت که ممکن است اسرائیل این حمله را با کمک ایالات متحده انجام داده باشد.

کارشناسان نظامی اسرائیل می گویند که اگر این حمله توسط اسرائیل انجام گرفته، نیروی هوایی این کشور چنان قدرتی دارد که برای انجام این گونه حملات هوایی، از یاری رسانی ایالات متحده بی نیاز است.

در یک ماه گذشته، این سومین حمله علیه انبارهای اسلحه وابسته به حکومت ایران است که هر سه آن ها به اسرائیل نسبت داده شده، ولی دولت اورشلیم همچنان به سکوت درباره آن ادامه می دهد، گرچه نتانیاهو گفته بود که دست دراز اسرائیل، فتنه گران حکومت اسلامی را در هرنقطه دنبال می کند، حتی اگر در عراق باشد.

بهاءالاعرجی در ادامه پیام توییتری خود نوشت که جای تردید باقی نمی ماند که اکنون حکومت اسلامی ایران به طور مستقیم با اسرائیل و ایالات متحده در حالت جنگ قرار دارد و این جنگ در خاک عراق رخ می دهد. او نوشت که طرفین دعوا، برای اجرای نزاع مسلحانه خود، خاک عراق را گزیده اند.

رادیو پیام اسرائیل ماه گذشته از قول منابع خبری خود گزارش داده بود که حکومت ایران با برپایی یک پایگاه موشکی در خاک عراق، قصد داشته از آن کشور اسرائیل را هدف حملات موشکی قرار دهد.

رسانه های عربی امروز (پنجشنبه) عکس های متعددی از ابعاد ویرانی هایی که به دنبال انفجارهای دو روز پیش (سه شنبه) رخ داد، منتشر کرده اند.

کارشناسان نظامی اسرائیل می گویند که اگر این حمله توسط اسرائیل انجام گرفته، نیروی هوایی این کشور چنان قدرتی دارد که برای انجام این گونه حملات هوایی، از یاری رسانی ایالات متحده بی نیاز است

یک دیدگاه

Comments are closed.