مقامات مذهبی تندرو در ایران رسما به هدف کشتار جمعی مردم ، آنان را به مراسم های گروهی در محرم دعوت می کنند

آخوند احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد تاکید کرد: حرم «ائمه» کانون شفاست شیطان وسوسه‌تان نکند از عزاداری عقب‌نشینی کنید

در حالی که سعید نمکی، وزیر بهداشت، نیز با انتشار نامه ای که امروز (شنبه) در خبرگزاری‌ها منتشر شده، از مردم «تمنای عاجزانه» کرده است که نگذارند «هرگونه خیز احتمالی بیماری را دشمنان به حساب عزاداران محرم ثبت کنند».

حسن روحانی نیز در این باره گفت: کسانی که دستورالعمل های  بهداشتی را در ماه محرم رعایت نکنند مجازات می شوند، برخی از مجازات ها از امروز ابلاغ می شود

آخوند علم الهدی در ادامه ترغیب مردم به حضور در مراسم گروهی محرم افزود:  ممکن است بعضی‌ها روی بی‌توجهی به مسائل اصلی و اعتقادی تلقین‌های سوئی داشته باشند بر این‌که یاد «سیدالشهدا» و عزای «سیدالشهدا» شفابخش است، تربت «امام حسین» شفابخش است پس با این کیفیت که معتقد شدیم تربت و یاد «ابی‌عبدالله» شفا دارد و حرم «ائمه معصومین» کانون شفاست، پس چرا باید برای حفظ عافیت خودمان نسبت به این برنامه‌ها، اشک داشته باشیم؛ این تلقین‌ها، تلقین‌های عوامانه‌ای است که گاهی اوقات به افراد می‌شود.

در گذشته نیز وقتی که کورونا از حرم زینب شروع شد،  گفته بودند که دیوارهای حرم شفا بخشه و زائران می آیند که شفا پیدا کنند چطور ممکنه که ویروس بگیرند شما بیهوده می گوید

«مینو محرز» عضو کمیته علمی مبارزه با کرونا و متخصص بیماری عفونی نیز پیشتر با هشدار درباره برگزاری تجمعات محرم، آنها را فاجعه‌آمیز خواند و تاکید کرد که هنوز ایران در شیب وحشتناک ابتلا به کورونا است.

گفتنی است، بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران « از ظهر دیروز تا امروز  ۲۲۴۵ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند و در مجموع آمار مبتلایان به ۳۴۱ هزار و ۷۰ تن رسیده است».

همچنین دکتر حمیدرضا رحیمی دبیر کارگروه اطلاع رسانی کورونا در  دانشگاه علوم پزشکی مشهد،نیز  تأکید کرد: «تا خروج شهر مشهد و استان خراسان رضوی از وضعیت قرمز کرونا، فاصله وجود دارد».

در  شبکه های  اجتماعی نیز اخیرا آخوندها و مداحان و دیگر کاسبان محرم یک خط تبلیغاتی را دنبال کرده و می گویند: “اگر کسی در تجمعات عزاداری مذهبی حتی اگر به صورت متراکم و طبعا بدون رعایت دستورات بهداشتی  هم شرکت کنه به هیچ وجه کورونا نمی گیرد!”

البته در ادامه با زرنگی خاص  تبصره ای اضافه می کنند که “همان افراد در خارج از محیط هیات ممکنه مبتلا بشه و ما ضمانت نمی کنیم!”