مقام آمریکایی:ظریف که از یک سریال تلویزیونی به خامنه ای شکایت میکند شخص مناسبی برای گفتگو نیست

یک مقام آمریکایی که خبر تحریم محمدجواد ظریف، وزیر خارجه رژیم، از سوی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده را اعلام کرد، با اشاره به نامه گلایه‌آمیز وی به خامنه ای گفت که او طرف مناسبی برای مذاکره نیست.

این مقام آمریکایی که نامش فاش نشده است، در کنفرانس تلفنی با گروهی از خبرنگاران اعلام کرده بود که ظریف «چهره بین‌المللی این رژیم، نوک پیکان کارزار تبلیغاتی و دادن اطلاعات غلط در حمایت از برنامه هسته‌ای، موشک‌های بالستیک و شبکه تروریستی تهران است».

در بخشی از اظهارات این مقام که متن کامل آن روز پنجشنبه ۱۰ مرداد منتشر شد، آمده است که:گر قرار باشد با ایران تماس رسمی داشته باشیم، خواهان تماس با کسی هستیم که تصمیم‌گیر مهم باشد.

پیش تر وزیر امور خارجه ایالات متحده گفته بود که وزیر امورخارجه واقعی رژیم شخص قاسم سلیمانی است و به گفته مایک پومپو جواد ظریف کاره ای نیست.

به نظر می رسد که ایالات متحده خواهان گفتگو با شخص علی خامنه ای و یا دستکم نماینده او می باشد چرا که پرزیدنت ترامپ و دولت او بر این عقیده هستند که حسن روحانی و کابینه او مطیع دستورات علی خامنه ای می باشند.

این مقام آمریکایی افزوده است: «به نظرم، ظریف که در خبرهای این هفته بود که نامه‌ای گلایه‌آمیز به رهبر رژیم نوشته است چون تصویر خوبی از او در یک سریال تلویزیونی نشان داده نشده بود، گزینه مورد نظر پرزیدنت ترامپ برای برقراری تماس و گفتگو نیست.

اشاره این مقام آمریکایی به نامه‌ای است که ظریف به علی خامنه‌ای، نوشته و در آن «از موج توهین‌ها و تهمت‌ها» علیه خود در سریال گاندو «گلایه» کرده است.

ظریف تاکید کرده است: «حتی اگر بخشی از این حجم تخریب درست باشد، ادامه خدمت وی در سمت وزارت امور خارجه شرعا جایز نیست».

خامنه‌ای نیز در پاسخ نامه ظریف  گفته است: «من مطلقا راضی نیستم که به شما کمترین اهانتی بشود».

موضوع بر سر سریال تلویزیونی است که در آن حسن روحانی و کابینه او از جمله ظریف جاسوس و در ارتباط با سازمان های اطلاعاتی معرفی می شوند.

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، ۱۷ تیرماه در این زمینه گفت: «مانده‌ام که چه بگویم و عجیب است آنچه که در این سریال از وزارت خارجه، شخص وزیر و همکاران ما در این سریال نشان داده می‌شود با واقعیت منطبق نیست».

از سوی دیگر وزارت امور خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه و پس از اعلام خبر تحریم جواد ظریف با انتشار توییتری او را ماله کش اعظم خامنه ای نامید و وزیر امور خارجه ایالات متحده درباره ظریف گفت:ظریف مانند دیگر اعضای باند مافیایی خامنه ای در رفتار قانون شکنانه رژیم همدست است.

2 دیدگاه‌

  1. خامنه ای که ازترس حمله آمریکا واسراییل درسوراخ موش پنهان شده وبا تحریم مشاطه اش فعلا روباه بنفش درمیدان مانده است

Comments are closed.