مقام آمریکایی: ترامپ روند اجرای تحریم ها علیه رژیم ایران را زیرنظر دارد و نقض کنندگان، رصد می شوند

گفته شده که واشنگتن در تلاش است تا میزان صادرات نفت ایران را به صفر برساند

یک مقام رسمی ایالات متحده گفت که پرزیدنت ترامپ به طور منظم اثر بخشی تحریم‌ های خود علیه ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد و خریداران نفت این کشور را تحت نظر قرار می‌دهد.

کارت دانلی معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور دیپلماسی انرژی با بیان این سخنان افزود که ایالات متحده همه خریداران نفت ایران و آنانی را که می کوشند مقررات تحریم آمریکایی را نقض کنند، تحت رصد خود قرار داده است.

در یک گزارش امده است که تحقیقات نشان می دهد بر اساس داده‌های گمرکی چین هنوز خرید نفت خام از ایران را متوقف نکرده است.

دانلی افزود : فشار حداکثری علیه ایران سیاست ما است و سیاست ما این است که صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم. تحریم‌ها، در حال به جا گذاشتن آثار گزنده خود هستند.

دانلی گفت: سیاست ما درست است؛ لازم است ما قاطع باشیم و این سیاست را با قاطعیت به پیش ببریم.

دولت واشنگتن  پس از خروج از توافق هسته‌ای با ایران و اعمال  تحریم‌های یکجانبه نفتی علیه این کشور و هم چنین محدود کردن معافیت‌های برخی از کشورها از جمله چین . همه مشتریان نفتی ایران را برای توقف خرید از ایران، تحت فشار قرار داد.

گفته شده که واشنگتن در تلاش است تا میزان صادرات نفت ایران را به صفر برساند، اما  حکومت ایران به روش‌های مختلف تحریم‌ها،را دور می زند.چین نیز پیشتر گفته بود که علی‌رغم تحریم‌ها به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهد.

این مقام وزارت خارجه ایالات متحده  گفت: اگر با وجود تحریم‌ها علیه ایران و ونزوئلا به بازار نفت دنیا نگاه کنیم با هیچ کمبودی حتی در زمان حمله به تأسیسات نفت عربستان سعودی مواجه نشده‌ایم.