مقام آمریکایی: حماس می خواهد فلسطینیان را به عصر حجر بازگرداند!

فلسطینی ها در خط مرزی اسرائیل با غزه لاستیک کهنه آتش زده و سنگ و بطری آتشزا پرتاب می کننددر همان حال که حماس قصد برگزاری آشوب های گسترده ای را در کنار مرز اسرائیل در غزه دارد، تظاهرات روز گذشته (آدینه) در همان محل، محدودتر از هفته های پیش بود و مقامات انتظامی شمار شرکت کنندگان را حدود هفت هزار نفر ارزیابی کردند. در این اغتشاشات یک فلسطینی کشته شد و به گزارش منابع فلسطینی حدود صد تن هم زخمی شدند که اکثرا از استنشاق گاز اشک آور آسیب دیده بودند.

محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطینی در این هفته از دیدار از چند کشور آمریکایی جنوبی به رام الله بازگشت. او در کوبا مورد استقبال گرم قرار گرفت ولی هنوز معلوم نیست دیدار او از کشورهای دیگر چه دستاوردی داشته است.

یکی از بزرگترین آسیب هایی که در جریان موج جدید خشونت فلسطینی به اسرائیل وارد آمده، بادباک ها و بادکنک های آتش‌زا می باشد که روز گذشته ده ها فقره از آن ها وارد فضای اسرائیلی شد و موج ایجاد حریق های گسترده در مزارع جنوب اسرائیل گردید و آسیب جدی وارد ساخت.

آگاهان گفتند: کشوری که در مدت نود دقیقه بخش اعظم زیربنای نظامی سپاه قدس در سوریه را منهدم می کند، هنوز نمی داند که چگونه می توان از این موج هواکردن بادباک هایی که موجب حریق می شوند جلوگیری کرد.

روز گذشته (آدینه) سه جوان اسرائیلی که قصد داشتند متقابلا سه بادبادک آتش‌زا را به سوی غزه به هوا بفرستند، بازداشت شدند و مورد تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت.

فرستاده صلح ایالات متحده به خاورمیانه، حقوقدان جِیسون گرین بِلات رفتارهای وحشیانه عوامل تروریستی حماس در غزه را مورد انتقاد گزنده قرار داد و گفت که حماس می خواهد با این گونه رفتارها، فلسطینیان را به عصر حجر باز گرداند. از دیدگاه گرینبلات، همه تظاهرات و اغتشاشاتی که حماس به راه می اندزد، به جای آن که به پیشبرد مصالح فلسطینیان یاری برساند، موجب زیان بیشتر برای آنها می شود.

یکی از اقدامات وحشیانه روز گذشته آشوبگران فلسطینی، به آتش کشیدن ایستگاه پمپ گاز سوختی از اسرائیل به غزه بود. افراد مسلح فلسطینی به این تاسیسات نزدیک شدند و با پرتاب نارنجک و بطری آتش‌زا آن جا را شعله ور ساختند و ارسال گاز از اسرائیل به غزه تا هنگام تعمیر این ایستگاه متوقف گردید.

ترور فلسطینی، با چنین اقدامی به رفاه خود فلسطینی ها آسیب می رساند. آگاهان می گویند که برخی رهبران ترور فلسطینی بر این باورند که هر اندازه زندگی در غزه سخت تر گردد، آسان تر می توان مردم را به رویارویی با اسرائیل کشانید.

اکنون مدتی است که اهالی غزه با مشکل تامین برق روبرو هستند که علت آن کمبود گازوئیل و گاز سوختی است و حماس پول کافی برای خریدن سوخت ندارد. معلوم نیست که اکنون با منهدم کردن ایستگاه پُمپاژ گاز، حماس چه سودی می تواند از این وضع ببرد.

حقوقدان جیسون گرینبلات در یک پیام توییتری نوشت: همه کسانی که می خواهند غزه را از این مصیبت نجات دهند، باید بدانند که حماس تلاش می کند غزه را به عصر حجر و دوران وحشیگری باز گرداند.

 

2 دیدگاه‌

  1. من از این همه کوتاه آمدن دولت اسرائیل در مقابل حماس و فلسطینی ها در تعجب و رک و راست خشمگین هستم. آیا دولت مردان و رهبران دینی و سیاسی اسرائیل نمی دانند که اعراب فلسطینی و سایر کشور های عربی در اولین فرصتی که بدست آورند چنان جنایات وحشیانه ای بر زنان و کودکان و بزرگسالان اسرائیلی انجام میدهند که هیتلر را رو سفید خواهند کرد. این همه مماشات در برابر این قوم بربر برای چیست .مگر جنایاتی را که مسلمانان واقعی (پیروان داعش ) مرتکب شده اند ندیده آید. مگر ندیده‌اید چنان سر مردم بیگناه را از تن آنان جدا میکردند که انگار سر مرغی را جدا میکردند. مگر ندیده‌اید چگونه با چهره های خندان خلبان جوان اردنی را در قفس فلزی به آتش کشیدند. مگر ندیده اید چه بی پروا در مورد خرید و فروش دختران و زنان بیگناه صحبت می کردند انگار در حال خرید و فروش حیوانات خانگی صحبت میکنند.مگر در مورد جنایات چنان شرم آوری نشنیده‌اید که حتی فکر کردن به آن ها موجب شرم و تنفر انسان ها میشود
    آیا واقعاً از مطالب نفرت انگیزی که در کتاب های آموزشی که در دبستان ها و دبیرستان های فلسطینی آموزش داده میشوند بی اطلاع هستید. آیا از کینه و تنفری که این قوم از اسرائیلی های یهودی و ایرانیان زرتشتی دارند بی خبر هستید. برادران و خواهران اسرائیلی فرزندان و آیندگان اسرائیلی و ایرانی هیچگاه این غفلت و کوتاهی را که مرتکب میشویم بر ما نخواهد بخشید

Comments are closed.