مقام ارشد دانشگاهی اصفهان هشدار داد که ابتلا به کورونا در آن استان، احتمال دارد دوباره اوج بگیرد.

در پی هشدارگسترده شماری از مقامات پزشکی و متخصصان بهداشت ایران در ارتباط با اوج گرفتن بیش از پیش ابتلا به کرونا در ایران واستان اصفهان ، رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: با توجه به افزایش فعالیت‌ها، نگران اوج گرفتن دوباره بیماری هستیم . فاصله فیزیکی در اجتماع رعایت نمی شود و مراقبت‌های بهداشتی نیز کمتر شده، مطمئنا هفته‌های آینده با افزایش بیماران مبتلا به کرونا مواجه خواهیم شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز دراین باره گفت: آمارها نشان می دهد که تعداد مبتلایان افزایش پیدا کرده است و نمی توانیم، بگوییم به روند نزولی رسیده ایم، البته شیب افزایش ابتلا کاهش پیدا کرده ولی این که بگوییم به روند نزولی رسیده ایم، هنوز زود است. این در حالی که  ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت در اصفهان گفته است که روند ابتلا و مرگ بر اثر کووید-۱۹ در این استان در ۲۰ روز گذشته سیر نزولی نداشته اما “در بیشتر استان‌ها و در مجموع کشور روند نزولی دارد”.

دکتر آرش نجیمی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰۰ نفر در بیمارستان های استان اصفهان بستری هستند، افزود: نزدیک به ۲۰۰ نفر نیز از این آمار بدحال و در بخش ICU بستری هستند.

حکومت امار جان باختگان کورنا در اصفهان را  غیر از کاشان و آران و بیدگل ۹ نفر اعلام کرد.در حالیکه براساس آمار ایران اینترنشنال تاکنون ۵۶۹نفر در اصفهان جان خود را از دست داده‌اند.