مقام ارشد رژیم با رد پیشنهاد آمریکا: برجام را باز نمی کنیم و حاضر به انجام هیچ گونه تغییرات در آن نیستیم

حکومت ایران پیشنهاد ایالات متحده را برای گفتگو بین دو کشور به هدف رسیدن به توافق دیگری به جای برجام، دوباره رد کرد و گفتند توافق اتمی کنونی بسیار خوب است و ایران با هیچگونه تغییراتی در آن موافقت نخواهد کرد.

رویترز خبرداد : حکومت ایران پیشنهاد تغییر برجام آمریکا را رد کرده است .امریکا گفت :  از برجام خارج می شویم و یک برجام دیگر را به توافق می رسانیم .

رویترز از قول یک مقام ارشد ایرانی در نیویورک که نامش را نبرد نوشت: درخواست آمریکا برای ایجاد تغییرات در توافق هسته‌ای موسوم به برجام “غیرقابل قبول” است.

ایالات متحده اعلام داشته که از طریق بازگرداندن تحریم ها و خشکاندن منابع مالی رژیم ایران، از جمله قصد دارد آن حکومت را به پای میز مذاکره بکشاند، تا توافق اتمی بهتری امضا شود.

رویترز به نقل از این مقام ایرانی که نوشت: «ما هیچ‌گاه بر سر توافقی که حصول آن سال‌ها زمان برده مجدداً مذاکره نخواهیم کرد».

بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا  در مصاحبه با اسکای‌نیوز گفت: « وقت حرکت به سمت عقد توافقی جدید فرا رسیده است»

پرزیدنت  ترامپ، لحظاتی بعد از اظهارات بوریس جانسون گفته است  با نظر او درباره لزوم توافق هسته‌ای جدید با ایران موافق است. او گفت برای جانسون احترام قائل است و از اینکه او این پیشنهاد را مطرح کرده شگفت‌زده نشده است.

علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی نیز  یکبار دیگر در پست اینستاگرامی خود نوشته است :  «مذاکره با آمریکا یعنی تحمیل خواسته‌های آمریکا بر جمهوری اسلامی ایران؛‌ دوّم اینکه مذاکره یعنی نمایشِ موفّقیّتِ سیاستِ فشارِ حدّاکثری از سوی آمریکا».

علی خامنه ای  بار دیگر تأکید کرده است  که مذاکره احتمالی با آمریکا تنها در چارچوب بازگشت آمریکا به برجام و در جمع دیگر کشورهای امضاکننده این توافق‌نامه است،بدون آن، هیچ گونه مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولین جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتّفاق نخواهد افتاد؛ نه در سفر نیویورک، نه در غیر سفر نیویورک.

حضور همزمان حسن روحانی و پرزیدنت  ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال دیدار این دو با برنامه ریزی های از پیش تعیین شده دامن زده است.