مقام ارشد نظامی اسرائیل، ادعای فلسطینی ها را در هلاکت یک معلول نادرست می خواند

 

یک مقام ارشد نظامی در اسرائیل گفت: برخلاف ادعاهای فلسطینی، فردی که روی صندلی چرخدار نشسته و در تظاهرات خشونت بار علیه اسرائیل شرکت کرده بود، در اثر تیراندازی سربازان اسرائیلی کشته نشده است.هفته پیش هزاران نفر از اهالی غزه، در اعتراض به تصمیم پرزیدنت ترامپ در ارتباط با اورشلیم، خود را به جدار مرزی با اسرائیل رسانده و به تظاهرات خشونت باری علیه اسرائیل دست زدند.

ساعاتی بعد فلسطینی ها ادعا کردند که فردی که به علت قطع پاهایش روی صندلی چرخدار نشسته بود و در این تظاهرات شرکت داشت، در اثر تیزاندازی سربازان اسرائیلی هلاک شده است.

این فرد “ابراهیم ابو حُریّه نام داشت (که به احتمال زیاد نام مستعار است) و رسانه‌های فلسطینی او را در مرکز حوادث قرار داده و عکس و فیلم‌هایی از او تهیه کرده بودند. آن ها بعدا ادعا کردند که این فرد در اثر تیراندازی ارتش اسرائیل کشته شده است.

مقامات ارتش در چنین مواردی، بلافاصله دستور تحقیق و بررسی جامع صادر می کنند. ولی گروه تحقیقات ویژه، پس از بررسی های دقیق اعلام کرد که هیچ یک از سربازان اسرائیلی به سوی آن فرد تیراندازی نکرده بودند.

با وجود تقاضاهای مکرر اسرائیل، هلال احمر فلسطینی در نوار غزه حاضر نشد کوچکترین اطلاعاتی درباره کالید شکافی در اختیار اسرائیل قرار دهد.

ژنرال “یوآو مردخای” هماهنگ کننده عملیات اسرائیل در مورد غزه، خطاب به هلال احمر فلسطینی نوشت که این بی اعتنایی نشان می دهد که برخلاف ادعای فلسطینی‌ها، چنین فردی در اثر تیراندازی سربازان اسرائیلی کشته نشده است.

در گذشته نیز فلسطینی‌ها بارها این نوع ادعاهای تبلیغاتی را علیه اسرائیل مطرح ساخته بودند، که بعدها نادرستی آن ها به اثبات رسید.

یک دیدگاه

  1. باید تحقیقات بین المللی صورت بگیرد .. اگر جداً شخص مذکور کشته شده باشد یک فاجعه بین المللیست که برای تحریک احساسات و عواطف انسانی در یک همکاری پیوسته و تنگاتنگ با رسانه ها سازمان های تروریستی و گردانندگان جوسازی های بین المللی دست به چه جنایاتی میزنند!!

Comments are closed.