مقام ارشد نظامی اسرائیل: رژیم ایران می کوشد سازمان های ترور در غزه را نیز در سطح حزب الله در لبنان مسلح کند

مقام ارشد نظامی اسرائیل: رژیم ایران می کوشد سازمان های ترور در غزه را نیز در سطح حزب الله در لبنان مسلح کند

یک مقام ارشد اطلاعاتی اسرائیل می گوید که حکومت ایران می کوشد نوار غزه را نیز همانند خاک لبنان سازد و آن را به یکی دیگر از پایگاه های عملیاتی خود علیه اسرائیل مبدل کند و دولت اورشلیم باید نسبت به این نقشه هشیار باشد و راه چاره آن را تشخیص دهد. آوی دیختر که در گذشته رئیس سرویس امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) بوده، و هم اکنون رئیس کمیسیون امنیت و امور خارجی کنست (پارلمان اسرائیل) می باشد، در مصاحبه ای گفت که رژیم ایران توانسته است با صرف میلیاردها دلار، حزب الله لبنان را به یک سازمان نظامی پرقدرت مبدل سازد و اگر اسرائیل هشیار نباشد، آن رژیم قصد دارد نوار غزه را نیز به سرنوشت لبنان مبدل کند.

آوی دیختر که در گذشته سمت وزیر امنیت داخلی اسرائیل را نیز به عهده داشته، در ادامه این مصاحبه گفت که رژیم ایران از سال ها پیش مبالغ کلانی را برای تقویت دو گروه تروریستی حماس و جهاد اسلامی در غزه هزینه کرده و آن ها را می خواهد به واحد پیشگام نیروهای مهاجم علیه اسرائیل مبدل سازد.

همزمان، فرمانده نیروهای سپاه شمال ارتش اسرائیل، ژنرال امیر بَرعام گفت که رژیم ایران می کوشد از حزب الله لبنان به عنوان مامور نیابتی خود، در اکثر فتنه های آن حکومت در کشورهای مختلف جهان استفاده کند. اشاره او از جمله به شناسایی یک کارگاه تولید بمب دست ساز در حومه لندن بود. ولی او در ضمن یادآوری کرد که واحدهای حزب الله لبنان، در کنار نیروهای سپاه قدس در سوریه می جنگند تا حکومت بشار اسد را از فروپاشی نجات دهند. حزب الله لبنان همچنین واحدهای تروریستی وابسته به حکومت ایران در یمن، عراق و کشورهای دیگر را تعلیم می دهد. یادآوری می شود که انفجار کانون همیاری یهودیان آرژانتین در بوئنوس آیرس که ۲۵ سال پیش رخ داد، به دستور رژیم ایران و توسط عوامل حزب الله لبنان صورت گرفت.

آوی دیختر در ادامه مصاحبه رادیویی در مورد آینده نوار غزه، ضمن آن که دوباره هشدار داد که اسرائیل نباید بگذارد که رژیم ایران در آن سرزمین ریشه بدواند، به ارتش اسرائیل توصیه کرد که یک برنامه نظامی جامع و دراز مدت تهیه کند که شامل ضربات متمادی بر زیربنای تروریستی در غزه و سرکردگان آن باشد. او گفت که در صورت لزوم، ارتش اسرائیل باید وارد غزه شده و به سرکوب ترور و عوامل آن بپردازد. او گفت که شوربختانه، تلاش های سیاسی برای حل مشکل غزه تاکنون کارساز نبوده و بنابراین، باید از روی ناچاری، به راهکارهای نظامی روی آورد.

گروه تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین که توسط رژیم ایران در نواحی فلسطینی نشین برپا گردیده و به عنوان دومین گروه نظامی پرقدرت در غزه عمل می کند، چندی پیش اعلام کرد که به موشک های پیشرفته تری مجهز گردیده که می تواند از داخل غزه، مرکز اسرائیل را نیز مورد حمله قرار دهد. بسیاری از آگاهان امور تردیدی ندارد که این گونه موشک ها را رژیم ایران در اختیار سازمان های ترور قرار می دهد.

3 دیدگاه‌

  1. یعنی این هعه عاقل تو اورشلیم و کاخ سقید تا حالا بلد نبودن یه اعتلاف حد اقل ۵۰۰ هزار نفره مثل جورج بوش یرای بیرون کردن صدام از کویت درست کنند یوجود بیاورند که بتواند رژیم خامنه ای را با کمک مردم ایران و یا بدون آن ساقط کنند و جلو تسلط خامنه ای بر مرددم بدبخت منطقه خاورمیانه را ب پولهای ا نفت و گاز و تولیدات دهها میلیون تنی و فوق العاده ارزان مواد پتروشیمی را بگیرند و به مزدوری و بردگی ملت ایران و عراق و سوریه و ترکیه و لبنان و یمن و حتی آذربایجان برای رژیم خامنه ای و سپاه پاسداران برای همیشه پایان بدهند و جلوی گردن کلفتی امثال ظریف و روحانی را به دستور اربابشان خامنه ای را بگیرند و واقعا ننگ بر آمریکا و اسرائیل که الان با شینزو آبه آمده اند دریوزهگری امثال خامنه ای را بکنند و فقط هم در مورد ایران توصیه های اعرابی چون کویت و عراق و امارات و قطر و اردوغانتوجه میکنند که به خاطر منافع شان حاضر نیستند ببینند یه وقت آب تو دل خامنه ای اینطرف بشود فقط میگند تحریم میکنیم و بعد با رژیم در حال داد و ستد تجاری هم هستند و دارند به خاطر صادراتشان دلار ابرای رژیم ارزان کردن تا برای رزیم اقتدار بیشتری فراهم کنند و جان بولتن و نتانیاهو هم اگر خودشان در مقابل رژیم مثل جان مک کین به خواب بزند با نفوذ لابیهای رژیم حتما به سرنوشت او دپار خواهند شد و هم آمریکا و اسرائیل به وضعیت ذلت باری در مقابل خامنه ای دچار خواهند کرد. واقعا از سخنان تلخ خودم متاسفم ولی حقیقت دارد و باید آنرا شنید و بولتن و نتانیاهو دارند همان اشتباهات هیتلر در مقابل استالین و چرچیل را میکنند و بازی برده را میازند

  2. هر زمان اسرائیل و عربستان یاد گرفت، به نام گروه های صوری مانند “هرچی + الله” موشک روانه تاسیسات نفتی کافر دینساز (آخوند) نماید خواهد توانست گروه های صوری غزه و لبنان و یمن و بعدها آمریکای جنوبی را کنترل نماید

Comments are closed.