مقام ارشد هلال احمر ایران به اتهام دزدیدن پولی که به درمان و خرید دارو اختصاص داشت، بازداشت شد

علی فرجی  , مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر به اتهام شبکه فساد اقتصادی، در تولید و واردات دارو، از جمله  داروی گلوکانتیم که دارویی مهم در درمان بیماری لیشمانیوز، سالک دارد بازداشت و روانه زندان شده است

در حالیکه مقامات حکومت ایران کمبود و گرانی دارو به ویژه داروهای بیماری‌های خاص و سرطانی را  به تحریم‌های آمریکا نسبت می دهند . سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ایران خبرداد که مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، به اتهام شبکه فساد اقتصادی در تولید و واردات داروبه کشور بازداشت شد.

سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر حکومت ایران با انتشار  اطلاعیه ای اعلام کرد که ماموران نهادهای امنیتی و قضایی علی فرجی  , مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر به اتهام شبکه فساد اقتصادی، در تولید و واردات دارو، از جمله  داروی گلوکانتیم که دارویی مهم در درمان بیماری لیشمانیوز، سالک دارد بازداشت و روانه زندان شده است.

این سازمان پیشتر اعلام کرده بود که واردات این دارو پس از نایاب شدن، در دو محموله و با درخواست و تقاضای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو به منظور کنترل بحران اپیدمی سالک در مراکز بهداشتی‌درمانی کشور انجام شده است ولی تاکنون به دست بیماران نرسیده است .

در ماه‌های گذشته گزارش‌هایی درباره واردات داروها و تجهیزات پزشکی تقلبی یا بی‌کیفیت منتشر شده است. در برخی موارد این داروها و تجهیزات پزشکی منجر به جان ‌باختن بیماران شده و در مواردی سبب آسیب دیدگی جسمی به بیماران شده است.

سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیشتر گفته بود که واردات داروی تقلبی اوستین به دلیل تخلف یک کارمند منجر به نابینا شدن ۵۲ تن در ایران شده است. که فوری او را تحویل مراجع قضایی دادیم.

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در باره تحریم دارو از سوی امریکا علیه ایران گفت: «ایالات متحده تمامی خدمات مرتبط با دارو و خدمات و تجهیزات درمانی برای مردم ایران را از شمول تحریم‌ها معاف کرده است و طبق قوانین ایالات متحده یک مجوز کلی برای صدور تجهیزات پزشکی از ایالات متحده برای مردم ایران وجود دارد».

وی افزود:  «ایالات متحده احترام بسیار زیادی برای مردم ایران قائل است و نمی‌خواهد از دسترسی آن‌ها به تجهیزات و خدمات پزشکی جلوگیری کند.مردم ایران خوب می‌دانند که مشکل اصلی که از دسترسی، جلوگیری می‌کند خود رژیم است و در جامعه پزشکی ایران زمزمه‌هایی وجود دارد مبنی بر این که رژیم و عوامل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول انبار کردن دارو هستند تا خودشان آن را به قیمت بالا بفروشند و سود به جیب بزنند».

وزیر بهداشت حکومت  گفته بود: «یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلارارز تخصیصی به تجهیزات پزشکی و دارو از کشور خارج شده اما معلوم نیست چه کسی برده و چه چیزی آورده است».

یک دیدگاه

  1. شماها شب ها چطور سرتان را روی بالش های پر از پولتان میگذارید و راحت می خوابید. اطمینان دارم که رنگ سیاه وژدان تو یکی باید از شب سیاه سیاه تر باشد. یادت هست که در واقعه سیل چند ماه پیش مامورانت چاذرهای خواب را به سیل زدگان میفروختند؟!!!

Comments are closed.