مقام امنیتی در استان زنجان از بازداشت پنج تن که آنان را “رهبران اغتشاشات” نامید خبر داد

بک مقام امنیتی در زنجان از ادامه بازداشت افرادی سخن گفت که به ادعای او از عوامل اصلی برگزاری اعتراض ها بوده اند. پاسدار  رحیم جهانبخش، فرمانده انتظامی استان زنجان در این رابطه گفت : تاکنون حدود پنج نفر ار عاملین اصلی اغتشاشات اخیر زنجان بازداشت شده اند . او در مورد اتهامات وارده به این افراد گفت: آنان که لیدر اعتراض‌ها  بودند دست به “تخریب”» اموال عمومی زده و ایجاد ناامنی کرده اند . مسؤولان انتظامی چند استان دیگر نیز از بازداشت های همگانی خبر دادند، ولی رژیم هنوز شمار کلی بازداشت شدگان در سراسر کشور را محرمانه نگاه داشته است.

شمار زیادی از تظاهرکنندگان پیشتر گفته بودند که ما شاهد آتش زدن اماکن دولتی و عمومی توسط  نیروهای انتظامی و لباس شخصی بوده ایم .رژیم جمهوری اسلامی با اتش زدن و تخریب اموال مردم و دولت در تلاش بوده تا بهانه ای برای سرکوب بیشتر مردم داشته باشد .

پاسدار بخشعلی کامرانی صالح، فرمانده انتظامی استان همدان، نیز اعلام کرد : پنج تن از “فعالان و محرکان ناآرامی‌های اخیر در فضای اجتماعی  همدان” بازداشت شده اند .

گفته شده بود که در جریان ناآرامی های خوزستان سپاه از پهپاد های بدون سرنشین برای شناسایی مردم معترض استفاده کرده است .به نظر می رسد رژیم سعی دارد که با بازداشت مردم رعب و وحشت را در جامعه بیشتر کند تا مردم دیگر اقدام به تظاهرات نکنند .

پاسدار  رهام بخش حبیبی، فرمانده انتظامی استان فارس  نیز گفته هشت نفر از کسانی که در اعتراضات این استان، “اقدام به را‌ه‌بندان از طریق ریختن نخاله‌های ساختمانی در خیابان‌های شیراز کرده بودند”، بازداشت و کامیون‌های آنها توقیف شد.

بر اساس گزارش سازمان‌های حقوق بشری بین‌المللی، بیش از۱۴۳  تن در اعتراضات اخیر ایران کشته ودر حدود پنج هزار نفر نیز بازداشت شده‌اند.

آگاهان می گویند: پس  از برپایی کمیته انقلاب اسلامی که ره آورد نخستین سال بروی کار آمدن جمهوری اسلامی به هدف سرکوب مردم ایران  بود، بسیج هم اکنون عهده دار سرکوب و کشتار معترضان در کنار نیروهای امنیتی و سپاه است . علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی با هدف  سرکوب و کشتارو کنترل مردم در ایران به بسیجیان توصیه کرد : از تجربه کمیته‌های انقلاب اسلامی در سال ۶۰ استفاده کنید که در هرحادثه‌ای که رخ میداد فوری حضور داشتند.باید  محله ها را کنترل کنید .

خامنه ای افزود : بسیج در همه میادین دفاع سخت، نیمه‌سخت و نرم آماده‌به‌کار باشد و در همه محله‌های کشور در مقابل حوادث گوناگون راهبرد و تاکتیک آماده داشته باشد.

وی گفت :  در هیچ زمینه‌ای غافلگیر نشوید و سعی کنید در همه محله‌ها حضور داشته باشید. و  در جنگ نرم عکس‌العملی رفتار نکنید البته باید پاسخ دشمن را داد اما همیشه مانند شطرنج‌بازی ماهر یک قدم از دشمن جلو باشید و کنشی عمل کنید.

خامنه ای افزود :  ارتباطات خود را با مساجد تقویت کنید و از طریق مساجد مردم  محله ها را رصد کنید همچنین در دانشگاه ها نیز با زیر نظر داشتن فعالیت های مشکوک چابک و آتش به اختیار عمل کنید و اسیر پابندهای رایج دستورات  اداری نشوید.

علی خامنه ای در کنار نیروهای سرکوبگر ویژه خود هم چنان دسترو آتش به اختیار می دهد و از آنان می خواهد که مردم خواهان حق و عدالت را سرکوب کنند .

یک دیدگاه

Comments are closed.