مقام دولتی: بیش از نیمی از اتوبوس های تهران فرسوده است و باید از رده خارج شود

یک مقام دولتی در تهران از فرسودگی دهشتناک ناوگان اتوبوسرانی پایتخت پرده برداشت و گفت:  بیش از نیمی از اتوبوس های موجود در تهران باید از رده خارج شوند.

آرش حسینی میلانی, سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، در این رابطه گفت:  ۵۴ درصد ناوگان اتوبوسرانی تهران فرسوده است.

میلانی افزود:  هم اکنون در شهر تهران حدود ۵۹۰۰ دستگاه اتوبوس فعال است که ۵۴ درصد از این ناوگان، فرسوده هستند, و”متاسفانه هشت سال است که دولت هیچ اتوبوس جدیدی را به شهرداری تهران تحویل نداده و از آن زمان، روند نوسازی ناوگان اتوبوسرانی بسیار کند شده و شرایطی را به وجود آورده است که در چالش فرسودگی ناوگان اتوبوس، از وضعیت هشدار هم عبور کرده‌ایم چراکه روزانه ۳۰۰ دستگاه اتوبوس به دلیل فرسودگی در سطح شهر تهران متوقف می شوند.

وی گفت:  البته اتوبوس‌های فرسوده فقط مسئله تهران نیست و شهرستان‌های حومه پایتخت نیز با مشکلات به مراتب بیشتری مواجه هستند”.

میلانی افزود: “طبق استانداردها حداکثر مدت فعالیت اتوبوسها هشت سال است این در حالی است که میانگین طول عمر اتوبوس‌های تهران در حال حاضر بیش از ۱۱ سال است”.

یک دیدگاه

  1. پس اخوندها یادشان باشه که خونه های فلسطینی و سوریه ای را خوب بسازند و اب و برقشان هم همانطوری که خمینی امر کرد رایگان باشد!!

Comments are closed.