مقام سپاه پاسداران تائید کرده بود شرکت هواپیمایی ماهان نظامی است. ایتالیا آن را تحریم کرد

کوتاه مدتی پس از آن که یکی از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران گفت:  هواپیماهای شرکت ماهان در جریان جنگ سوریه اقدام به جابجایی نیروهای نظامی سپاه قدس می‌کرده است، ایتالیا اعلام کرد : تمامی پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان ایردر پی  فشارهای دولت آمریکا، ممنوع شد  .

ایالات متحده پیشتر مجوز پرواز ماهان‌ ایر را به اتهام همکاری با سپاه قدس، واحد برون‌مرزی سپاه پاسداران در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفت.

روزنامه ایتالیایی “لا استامپا” نیز پیش‌ تر نوشته بود: یکی از مسائل مهم در برنامه‌ پمپئو در دیدار از ایتالیا توقف پروازهای شرکت هواپیمایی  ماهان ایر بود .

وبسایت آئروتلگراف، نیز پیشتر اعلام کرده بود که شرکت هواپیمایی دولتی ونزوئلا کونوسایا قصد دارد تا شبکه پروازهای بین‌المللی خود را افزایش دهد و با همکاری ماهان‌ایر عملاً می‌تواند امکان پرواز مسافت‌های طولانی این شرکت را فراهم کند.

ماهان‌ایر در حال حاضر به کوالالامپور، پکن، رم، میلان و بارسلون پرواز دارد. در حالی که پرواز این شرکت به کشورهای آلمان، فرانسه و ایالات متحده آمریکا ممنوع است و آمریکا تلاش می‌‌کند تمام پروازهای ماهان به اروپا لغو شود.