مقام فرانسوی: گزارش المیادین درمورد دعوت مکرون از روحانی برای دیدار با ترامپ دروغ است

یک مقام فرانسوی اعلام کرد گزارشی درباره آن که پرزیدنت مکرون حسن روحانی را به حضور در همایش هفت کشور پیشرفته جهان دعوت کرده دروغ است

یک مقام فرانسوی اعلام کرد گزارشی درباره آن که پرزیدنت مکرون حسن روحانی را به حضور در همایش هفت کشور پیشرفته جهان دعوت کرده دروغ است و چنین دعوتی از رئیس جمهوری اسلامی ایران به عمل نیامده است. یک مقام فرانسوی به خبرگزاری رویترز گفت  که هرگز چنین دعوتی به عمل نیامده است.

مقام دیپلماتیک فرانسوی، همچنین  خبر دعوت از روحانی برای دیدار با پرزیدنت ترامپ را در رابطه با همایش پاریس نادرست خواند.

شبکه تلویزیونی “المیادین” وابسته به حکومت ایران در گزارشی ادعا کرده بود که پرزیدنت مکرون به رییس جمهوری حکومت ایران، در گفتگوی تلفنی اخیر  پیشنهاد کرده به عنوان مهمان افتخاری، و نه عضو رسمی، می تواند درنشست سران هفت کشور شرکت کند تا شاید فرصتی برای دیدار با پرزیدنت ترامپ ایجاد شود . در ادامه خبر ادعا شده است که روحانی این دعوت را رد کرده است. ولی اکنون خبرگزاری رویترز از قول یک مقام دیپلماتیک فرانسوی که نامش برده نشده، می گوید که این خبر نادرست است.

گروه جی۷، نشست وزیران اقتصاد هفت کشور صنعتی است. فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا، ایالات متحده و کانادا اعضای گروه هفت را تشکیل می‌دهند.

در این گزارش آمده است حسن روحانی، رییس جمهوری حکومت ایران در پاسخ به پیشنهاد مکرون گفته بود که هرگونه گفتگو با ترامپ تا زمان لغو همه تحریم‌های تحمیلی را رد کرده است.

روحانی دو روزپیش ( سه‌شنبه)  گفته بود که در صورتی که آمریکا تمامی تحریم‌ها علیه حکومت ایران را بردارد، جمهوری اسلامی حاضر به مذاکره با این کشور خواهد بود.

در این گزارش به نقل از رسانه های داخلی حکومت ایران نوشته بود که ماکرون پیشنهاد اختصاص ۵ میلیارد دلار به عنوان اعتبار به سامانه حمایت از مبادلات تجاری از سوی فرانسه را مطرح و عنوان کرده که ۱۰ میلیارد باقی مانده را دیگر اعضای توافق هسته‌ای پرداخت می‌کنند این شبکه به نقل از منابع ایرانی همچنین نوشته بود.

یک دیدگاه

  1. با درود فراوان، من فقط تحریم بیشتراقتصادی را در رابطه با فروش نفت و منابع طبیعی ایران راه درست مبارزه با رژیم خونخوار اخوندی میدانم.

Comments are closed.