مقام قوه قضائیه خواهان جلوگیری از تحصیل آقازاده ها در خارج از کشور شد

معاون قوه قضائیه حکومت ایران خواهان تصویب طرح ممنوعیت تحصیل فرزندان مقام‌های این کشور در خارج از کشورشده است.

محمد مصدق، افزود:  تحصیل در خارج از ایران را “حق مسلم” شهروندان ایرانی می دانیم  اما مسئولانی که فرزندان آنها در خارج درس می‌خوانند باید از سمت‌های خود کناره‌گیری کنند.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری پیشین حکومت ایران، از پرزیدنت ترامپ خواسته بود که فهرستی از بستگان مقام‌های ایرانی ساکن در آمریکا رامنتشر کند.

بریان هوک، نماینده ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا، در توئیتر خود گفته بود که تا کنون بیش از پنج  هزار نفر سئوالاتی را به وبسایت USdarFarsi متعلق به وزارت خارجه فرستاده‌ و سئوالاتی را مطرح کرده‌اند. وی افزوده که بسیاری از سئوال‌کنندگان پرسیده‌اند چرا ایالات متحده ویزای بستگان مقامات جمهوری اسلامی ایران را که در آمریکا زندگی می‌کنند باطل و آنان را اخراج نمی‌کند؟

وی نوشته بود “باید بگویم که اینهم یکی دیگر از موارد ریاکاری رژیم ایران است در حالیکه مقامات رژیم شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند، خانواده‌هایشان را عازم به اصطلاح شیطان بزرگ می‌کنند تا در این کشور زندگی و تحصیل کنند و منابع مردم ایران را برای این منظور به کار می‌برند.

آخوند مصدق گفت:  چرا فرصت و آزادی که در اختیار فرزندان مسئولان نظام قرار دارد، ویزای سایر اقشار جامعه مهیا نیست.”چند درصد فرزندان مسئولان نظام در خارج از کشور تحصیل می‌کنند؟

در شبکه‌های اجتماعی خبرها و تصاویر  بسیاری از فرزندان و بستگان مقام‌های جمهوری اسلامی در کشورهای خارجی به خصوص غربی را انتشار داده اند که در بسیاری از این تصاویر به داشتن زندگی تجملاتی آنها و فساد شمار زیادی از آنان اشاره شده است که این خبر رسانی ها با واکنش‌های منفی زیادی از سوی مردم ایران مواجه شده است.

وزارت امور خارجه ایران در دوران ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد تحصیل فرزندان سفرای ایران در کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا را ممنوع کرد.

دولت واشنگتون  نیز خبرداده است که  موضوع لغو اجازه اقامت بستگان مقامات ارشدایران در خاک این کشور در دست بررسی است و بزودی اعلام خواهد شد

برخی منابع خبری لیستی از فرزندان مقام های حکومتی را گزارش داده اند از جمله: ۴ فرزند حسن روحانی، رییس جمهوری ایران در خارج از ایران زندگی می کنند طناز دختر کوچک او در اتریش  و مریم در لندن سکونت دارد. مریم، دختر حسین فریدون،برادر رییس جمهور ایران.ازاده و سجاد فرزندان غلامعلی حدادعادل در انگلستان . پسر غلامعلی خوشرو، سفیر ایران در سازمان ملل متحد، وکیل پایه یک دادگستری و داماد حسین فریدون در انگلستان . عیسی پسر معصومه ابتکار دانشجوی فعال خط امام در حمله به سفارت امریکا هم اکنون در آمریکا تحصیل و زندگی می کند. مهدی هاشمی رفسنجانی، انگلستان و نوه های خمینی اشراقی ها در کانادا و پسر محمد جواد ظریف در آمریکا.

یک دیدگاه

Comments are closed.