مقام نظامی رژیم: اجازه عبور جنگنده های غربی از فراز ایران، برای عملیات علیه همسایگان را نمی دهیم

نظامی عباس فرج پور رئیس مرکز مطالعات نیروی پدافندهوایی ارتش حکومت ایران  در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اعلام کرد که امکان داده نخواهد شد که جنگنده های ارتش آمریکا و یا نیزوی تحت فرمان ناتو، به حریم هوایی ایران رخنه کنند. فرج پور گفت که نیروزهای مسلح رژیم، با داشتن توان هوایی و تجهیزات جدید قدرتمندی که دارد به هیچ عنوان برای آنها اجازه عبور صادر نمی شود.

گفتنی است که در گذشته نیز هرگز ناتو و یا ارتش آمریکا از رژیم ایران اجازه عبور نخواسته اند و طبعا هیچگاه چنین اجازه عبوری به آن ها داده نشده است.

آشنایان به امور ایران می گویند که منظور مقام نظامی ایرانی از این هشدار احتمال درگیری جنگی بین حکومت ایران و ارتش ایالات متحده بوده است.

نظامی فرج پور افزود: : به هیچ عنوان برای ما پذیرفته شدنی نیست که اجازه دهیم نظام استکبار برای کشتار ملت ها از آسمان جمهوری اسلامی ایران استفاده کند.

وی گفت : در مواردی هم که آنان قصد فریب ما و عبور از آسمان ایران را داشتند، آنان را با دقت شناسایی کردیم و به زمین نشاندیم که این موضوع به عذرخواهی کردن آنان منجر شد.

نظامی فرج پور افزود: این امکان وجود دارد که در راستای دفاع از کشور، حمله کنیم و به دشمن در خانه اش خسارت بزنیم.  اگر دشمن در هر جا علیه ما تخاصم کند، همه مراکز و تجهیزاتی که در نقاط مختلف دارد علیه او نا امن خواهند شد.

این فرمانده ارشد پدافندهوایی ارتش گفت:  مهمترین مشکل دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران این است که نمی داند ما با چه ابزارهایی مقابل آن ایستاده ایم؛ دلیل این همه پروازهای اطلاعاتی و عملیاتی و جابجایی نیروهای دشمن، شناسایی تجهیزات ما است.