مقام نیروی دریایی اسرائیل: برای رویارویی با هر اقدام تحریک آمیز مزدوران حکومت ایران آمادگی داریم

مقام نیروی دریایی اسرائیل: برای رویارویی با هر اقدام تحریک آمیز مزدوران حکومت ایران آمادگی داریم

یک افسر ارشد نیروی دریایی اسرائیل می گوید که واحدهای این نیرو برای رویارویی با هرگونه حمله ای که گروه های نظامی وابسته به رژیم ایران به آن دست بزنند، آمادگی کامل دارد.

حزب الله لبنان در ماه های اخیر بارها تهدید کرده است که ممکن است سکوهای استخراج گاز از عمق دریا را که اسرائیل در فاصله دوری از سواحل خود، در وسط آب های دریای مدیترانه برپا ساخته است مورد حمله قرار دهد و آن را ویران کند.

حزب الله همچنین تهدید کرده بود که اگر اسرائیل در بخشی از آب هایی که مالکیت بر سر آن، مورد اختلاف اسرائیل و لبنان است، به عملیات اکتشاف گاز بپردازد، با حمله این گروه تروریستی روبرو خواهد شد. نیروی دریایی اسرائیل همه این احتمالات را در نظر گرفته و اکنون فرماندها نیروی دریایی تاکید می کنند که برای خنثی کردن همه این توطئه ها آمادگی کامل دارند.

هفته پیش اعلام شد که اسرائیل و لبنان موافقت کرده اند که برای توافق بر سر خط مرزی دریایی، گفتگوهایی را به سرپرستی ایالات متحده به عمل آورند تا از بحران بین دو کشور در این زمینه جلوگیری شود. حسن نصرالله در آخرین سخنرانی خود به مناسبت روز قدس، به طور غیز مستقیم از این گفتگوها طرفداری کرد. در گذشته، حزب الله همیشه در جستجوی بهانه هایی بوده تا بر شدت بحران منطقه بیافزاید و اسرائیل را مورد تهدید قرار دهد.

با آن که جنگ لفظی بین حکومت ایران و ایالات متحده رو به شدت می رود، اسرائیل می کوشد از دخالت در این جدل خودداری ورزد و به سکوت در این باره ادامه می دهد. تنها سخنی که در روزهای اخیر و هفته های پیش از آن از زبان نتانیاهو به عنوان نخست وزیر و وزیر دفاع جاری شده، تاکید بر این سیاست بوده که اسرائیل در برابر هر تعرض و تجاوز، قاطعانه عکس العمل نشان خواهد داد. با این همه، ارتش اسرائیل و از جمله نیروی دریایی به حساس بودن موقعیت کنونی وقوف دارند و خود را برای هر نوع سناریویی آماده می سازند.

یک امیر نیروی دریایی اسرائیل که نخواست نامش برده شود، گفت که بی تردید در هر درگیری جنگی در آینده، نبردهای دریایی نیز پیش خواهد آمد و دشمن خواهد کوشید اسرائیل را به این کارزار نیز بکشاند.

در گذشته، ارتش اسرائیل بیشترین بخش از بودجه خود را صرف تقویت نیروی هوایی می کرد و نیروی دریایی در ردیف آخر اهمیت قرار داشت. ولی اکنون چند سال است که این اولویت ها تغییر یافته و ارتش اسرائیل به موازات ادامه تقویت نیروی هوایی، قدرت دریایی خود را نیز چند برنامه ساخته و از جمله به زیردریایی های مدرن و همچنین ناوچه های تندرو مجهز شده است.

یک دیدگاه

  1. تنها راه نجات دنیا از خطر تروریسم نابودی رژیم جبار جنایتکار است. چون طوفان بر سر آخوندها و پاسداران فرود آیید و آنها را از صفحه روزگار محو کنید و بدنیا و به تاریخ ثابت کنید که با تروریست ها مماشات نباید کرد.

Comments are closed.