ملانیا ترامپ، بانوی اول ایالات متحده ، از دکور امسال کریسمس کاخ سفید با مضمون “آمریکای زیبا” رونمایی کرد

 

امسال کاخ سفید به سنت هر سال با دکوراسیونی زیبا و چشمگیر به استقبال کریسمس رفت. دکور کاخ سفید با نظارت بانوی اول انجام می‌شود. تم امسال دکور کریسمس کاخ سفید “آمریکای زیبا” است.

ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا، در توییتی در این باره گفت هدف از انتخاب این مضمون، گرامیداشت و نمایش “شکوه” آمریکا بود.

در این کادر زیبا، تزئینات درخت کریسمس رسمی در اتاق آبی توسط دانش آموزان سراسر کشور طراحی شده‌اند. خدمات پارک ملی از بچه‌ها خواسته بود تا در این طرح‌ها، ساکنان، مکان‌ها، و آنچه ایالت‌های آنها را زیبا کرده برجسته کنند.

درخت کریسمس اتاق قرمز کاخ سفید، به کارمندان ضروری و کسانی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند ادای دین کرده است. کووید-۱۹ تاکنون در آمریکا بیش از ۲۶۶ هزار قربانی گرفته است و بیشتر از ۱۳ میلیون نفر را مبتلا کرده است.

همچنین نسخه مینیاتوری کاخ سفید درست شده با شیرینی زنجبیلی، امسال برای نخستین بار شامل باغ گل رز‌ نیز‌ می‌شود. این باغ پس از دهه‌ها با نظارت ملانیا ترامپ نوسازی شد و جلوه تازه‌ای پیدا کرد.

یادآور می شود: داوطلبان از سراسر آمریکا در دکوراسیون کاخ سفید مشارکت داشتند.

در این دکور، از ۶۲ درخت کریسمس،۱۰۶ تاج گل، بیش از ۳۶۶ متر‌ نوار گل، ۳۲۰۰ رشته چراغ، و ۱۷ هزار پاپیون استفاده شده است.

سنت انتخاب یک مضمون خاص برای دکور کریسمس کاخ سفید از سال ۱۹۶۱ و با بانوی اول وقت ژاکلین کندی آغاز شد که با الهام از باله “فندق‌شکن”، اثر ماندگار چایکوفسکی، کاخ سفید را تزئین کرد.

نکته جالب توجه اینکه تزئینات این درخت توسط داوطلبان دچار کم‌توانی جسمی و سالمندان فعال در عرصه صنایع دستی ساخته شده است.