ملت ایران از سالروز بزرگداشت کورش بزرگ استقبال می کنند، ولی حکومت، از آن به هراس افتاده است

مردم ایران به نیابت از نیاکانشان در پاسداشت  سالروز ورود کوروش بزرگ مشهور به کوروش کبیر، بنیان‌گذار و نخستین پادشاه شاهنشاهی هخامنشی به بابل امروز هفتم آبان در محل مقبره او جمع می شوند . برخی سایت های خبری نوشته اند که نیروهای انتظامی حکومت ایران  تمامی جاده‌های اصلی منتهی به آرامگاه کوروش، شاهنشاه هخامنشی، را بسته‌اند.

گل‌نبشته بابلی موسوم به سالنامه “نبونعید” هفتم آبان برابر با  (۲۹ اکتبر) را روز ورود کوروش بزرگ به بابل ثبت کرده است؛ روزی که بنا بر داده‌های تاریخی، به آزادی بردگان و نگارش استوانه بابلی کوروش بزرگ انجامید که از آن به نام نخستین منشور حقوق بشر یاد می‌شود.

رژیم اسلامی از زمان روی کار آمدنش در ایران کوشیده است باورهای مذهبی را جایگزین هویت ملی ایرانیان کند. حکومت ایران این پروژه را در آغاز به کارش در ایران  با توهین‌های فزاینده به ایران باستان و تهدید به تخریب مقبره کوروش و دیگر نمادهایی که معرف به گفته انان “طاغوت” دانسته می‌شد آغاز شد و در دوران احمدی‌نژاد، در شکل استحاله هویت ملی در عقائد ایدئولوژیک نظام ولایت فقیه “همچون انداختن چفیه به گردن کوروش” به پیش برده شد.

میان نمادهای ایران باستان و مذهب ایدئولوژیک جمهوری اسلامی تضاد و دوگانگی جداناپذیری وجود دارد . و حکومت ایران علی‌رغم  تمام تلاش خود با هدف اسلامی‌سازی نمادهای پیش از اسلام، همچنان این جدایی آشکارا خود را در ذهن عموم مردم به رخ می‌کشد.

رژیم ایران از سه سال پیش تاکنون  هموراه در تلاش است که از تجمع هزاران تن برای شرکت در مراسم گرامیداشت در پاسارگاد، جاده‌های منتهی به این آرامگاه را مسدود کنند.

همه ساله گروهی از  تجمع‌کنندگان با رفتن به مقبره کوروش بزرگ در پاسارگاد، تجمع می کنند و با سر دادن شعارهایی از جمله “ایران وطن ماست، کوروش پدر ماست”. “شاهزاده، تولدت مبارک” و همچنین شعارهایی علیه حکومت جمهوری اسلامی ابراز احساسات خود را نشان می دهند .

آخوند حسین نوری همدانی از مراجع تقلید شیعه در قم، پیشتر گفته بود :چرا باید هزاران تن در کنار آرامگاه کوروش در پاسارگاد حضور پیدا کنند .و یک شاه را تمجید کنند . به قول خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی، افرادی که “به یاد کوروش هستند ” “ضدانقلاب» اند .

در پی افشا هر روز مفسدان اقتصادی در ایران محمدصادق اکبری، رییس دادگستری مازندران،گفت :  هفت تن از مسئولان اداری فرمانداری، بخشداری، جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن نور به اتهام رشوه و اختلاس به ۲۵ سال زندان محکوم شدند.

اکبری گفت: این افراد با اخذ و پرداخت رشوه و دریافت‌های غیرقانونی وغیرمشروع از افراد متقاضی دریافت مجوز ساخت و تغییر کاربری، مبادرت به تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز می‌کردند.

وی افزود :  محکومان این پرونده به عنوان مدیران شهرستان نور “حدود ۶۰ هکتار از اراضی کشاورزی در منطقه نور را تبدیل به شهرک‌های مسکونی و

4 دیدگاه‌

  1. روز بزرگداشت کوروش کبیر را به تمامی ایرانیان شاد باش میگوییم . امید که در آینده نزدیک این روز را با آزادی کامل در ایران بدون رژیم اسلامی جشن بگیریم . (نئوهاگانا ایران)

  2. با سلام
    کوروش بدون شک جزء بزرگترین بندگان خدا بوده و همان ذوالقرنین در قران کریم میباشد و یکی از پیامبران الهی بوده میتوان براحتی فهمید انسانی در آن مقام و قدرت بالا و امپراطوری بی همتا وقتی این همه خدا شناس و مردم دار باشد انسان معمولی نیست و هر کسی بخواهد از این راه خدایی جلوگیری کند عاقبت به نابودی راه پیدا میکند همانطور که حضرت محمد ع در دل های مسلمانان جای دارد و ایشان بارها در قران کریم فرموده اند من مثال شما بشری بیش نیستم کوروش کبیر هم از انبیاء میباشد اگر دین مبین اسلام درست و خدایی اجرا شود دیگر ترسی از رفتن مردم به آرامگاه انسانی چنین والا ندارد مگر اینکه راه غلط باشد همانطور که شب از سپیده دم هراس دارد . در پناه خدا باشید

  3. هیچ حکومتی در طول تاریخ بشر به اندازه جمهوری‌اسلامی نسبت به گذشته کشور خود که در آن حکومت می‌کند ستیز و کینه نداشته، لذا از این لحاظ حکومت فاشیستی جمهوری‌اسلامی صلاحیت برای حکم‌رانی ندارد امیدوارم هرچه زودتر و کم هزینه‌تر حکومت، امر حکم‌رانی را به اهلش وا گذارد، تا ملت ایران، ملل منطقه و جهان بشریت از لوث وجودش پاک شود.

  4. روز جهانی کوروش کبیر بر تمامی ایرانیان شاد باش و فرخنده باد. بدون شک ایرانیان هیچ گاه و تحت هیچ شرایطی هویت ملی خود که صد البته کوروش کبیر نماد اول و برجسته آن میباشد را فراموش نخواهند کرد.

Comments are closed.