ملت به جان آمده ایران روز شنبه برای پنجمین روز پیاپی بر علیه ملایان به خیابان آمدند

دیروز شنبه مردم در شهرهای مختلف ایران برای پنجمین روز پیاپی تا ساعت نیمه شب به وقت ایران در خیابانها بودند و با شعارهای ضد حکومتی اعتراض خود را نسبت به وضعیت موجود نشان داده و خواهان سرنگونی حکومت ملایان شدند.

مردم به جان آمده در شهرهای تهران- قم- شیراز- اشتهارد- گوهردشت کرج-ابهر و دیگر شهرهای ایران با وجود جو شدید امنیتی و حضور گسترده نیروهای انتظامی و نیروهای ضد شورش در خیابانها بودند و شعارهای ضد حکومتی سر می دادند.

در فیلم مربوط به تظاهرات در نزدیکی پل حافظ (کالج) تهران،‌ معترضان شعار دادند: «ایرانی می‌میرد،‌ ذلت نمی‌پذیرد»، «ایرانی، غیرتت رو نشان بده»، «مرگ بر دیکتاتور»، «ایرانی با غیرت، حمایت حمایت».

فیلم دیگری نیز منتشر شد که مربوط به تجمعی در یافت آباد تهران در روز شنبه بود. گوینده می گفت: «همه خستن. همه بریدن. همه زن و بچه دارن و زیر ظلمن. اینجا همه زیر بدهی‌ان. نگاه کن،‌ ما همه با هم هستیم. همه خسته ایم. همه آزادی می خوایم».

دور جدید تظاهرات خیزش ملی مردم ایران ابتدا از منطقه شاپوری اصفهان آغاز شد و به سرعت در دیگر نقاط ایران گسترش یافت. مردم به جان آمده ایران که این روزها در شرایط اقتصادی وخیمی به سر می برند و به صورت روزانه شاهد افزایش قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج خود می باشند در اعتراض به وضعیت وخیم اقتصادی دست به اعتراض زدند اما در مقابل با سرکوب حکومت مواجه شدند و خیلی سریع شعارهای آنها سیاسی شده و خواهان سرنگونی حکومت اسلامی هستند.

آنها در شعارهای خود علی خامنه ای رهبر حکومت اسلامی و دیگر آخوندهای حکومتی را خطاب قرار می دهند.

در کرج ، تظاهرکنندگان شعار دادند: «خامنه ای حیا کن، مملکت رو رها کن»، «نیروی انتظامی، حمایت حمایت».

ملت ایران که  چهل سال است فریاد دادخواهی شان در گلویشان فرو خورده شده دیروز شنبه در سه راه گوهردشت کرج شعار می‌دادند «ایرانی حرف بزن،‌ حقت رو فریاد بزن»

همچنین معترضان در شیراز «مرگ بر گرانی»، «مرگ بر دیکتاتور»، «ایرانی بسه دیگه، غیرتت رو نشان بده».

بر اساس فیلم دیگری که در شبکه های اجتماعی انتشار یافت،‌ تظاهرکنندگان شعار دادند: «توپ تانک فشفشه،‌ آخوند باید گم بشه».

نکته جالب توجه در دور جدید تظاهرات مردم ایران  شرکت مردم شهر قم در اعتراض های جدید می باشد. شهری که رنگ و بوی مذهبی دارد و به شکلی خانه و مرکز تربیت و پرورش  آخوندها در ایران می باشد.

در قم نیز معترضان از جمله شعار دادند: «مرگ بر دیکتاتور» و «اسلام رو پله کردن، مردم رو ذله کردن».

در تجمع اشتهارد هم تظاهرکنندگان شعار دادند: «نترسید نترسید،‌ما همه با هم هستیم».

 

از دیگر شعارهای مردم در تظاهرات  گرامیداشت رضا شاه پهلوی می باشد مردم شعار  رضا شاه روحت شاد ما انقلاب کردیم چه اشتباهی کردیم  و با اشاره به شاهزاده رضا پهلوی شعار می دادند ای شاه ایران برگرد به ایران  که مورد حمله نیروهای انتظامی قرار گرفتند

در حالی که در پنج روز گذشته بیش از ده شهر ایران صحنه تظاهرات و اعتراضات گسترده گسترده مردمی بر علیه حکومت ملایان بود رسانه های حکومتی تلاش دارند همه چیز را در ایران آرام جلوه دهند و تنها خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران بود که دیروز در گزارشی به  تظاهرات چند روز گذشته در ایران اشاره کرد و در گزارش خود نوشت:  «نکته قابل توجه اینکه امروز هم همچون روزهای گذشته لیدر این افراد [معترض] زن بود.» در گزارش فارس تلاش شده جو تهران عادی جلوه داده شود. گزارش می‌گوید: «شامگاه امروز شنبه ۱۳ مرداد، نزدیک ۵۰ نفر در تقاطع خیابانهای رازی و انقلاب تجمع کرده و به سمت چهارراه کالج حرکت کردند که در نهایت جمعیت شعاردهنده به حدود ۲۰۰ نفر در محدوده پل کالج رسید، اما نیروی انتظامی فوری جمعیت را متفرق کرد.»

فراخوان هایی از طرف مردم برای ادامه اعتراضات در روز یکشنبه ۱۴ مرداد در رسانه های اجتماعی پخش شده با توجه به روند رو به گسترش اعتراضات در شهرهای مختلف ایران انتظار می رود که در چند روز آینده این تظاهرات شکل گسترده تری همراه با فراخوانهای اعتصابات در سراسر ایران به خود بگیرد.