ملت یهود هنوز از فاجعه کشتار شش میلیون، به طور کامل سر بلند نکرده است

تالار عکس های شماری از قربانیان هولوکاست، در موزه یَد وَ شِم در اورشلیم

ملت اسرائیل و یهودیان جهان، از امشب (چهارشنبه) یادروز قربانیان هولوکاست را طبق گاهشمار عبری برگزار می کنند. سازمان ملل متحد روز ۲۷ ژانویه را برای این منظور تعیین کرده، ولی یهودیان بر حسب تقویم عبری این یادروز را برگزار می کنند که ۲۷ ماه نیسان است و با فردا (پنجشنبه) مصادف می شود.

یادروزی که از جانب سازمان ملل اعلام شده، به طور نسبی یک امر تازه است و از هنگامی برقرار گردید که محمود احمدی نژاد ادعا کرد که هولوکاست به وقوع نپیوسته و هیتلر جنایتی علیه یهودیان مرتکب نشده است.

احمدی نژاد با این گفتۀ ضد بشری، برای خود و رژیم کنونی در ایران، ننگ ابدی به وجود آورد. علی خامنه ای نیز در فرصت های گوناگون همین ادعا را مطرح ساخته و حتی گفته بود که یهودیانی که در اسرائیل گرد آمده و کشور پدری را از نو برپا کرده اند، “یک مشت قاتل و اوباش و دغلکار” هستند.

به مناسبت یادروز کشته شدگان، امشب در محوطه بنیاد ید و شم که موزه جنایات آلمان نازی است، در آئین پرشکوهی، شش مشعل به دست بازماندگان هولوکاست برافروخته می شود که نشان شش میلیون نفر یهودیانی است که در جنگ جهانی دوم توسط حکومت آلمان هیتلری و همدستان آن در کشورهای اروپایی به بازداشتگاه های مرگ فرستاده شدند و یا به شیوه های دیگر به قتل رسیدند.

نخست وزیر و رئیس جمهوری اسرائیل از جمله سخنرانان آئین امشب خواهند بود.

رسانه های همگانی اسرائیل نیز از امشب تا شامگاه فردا برنامه های ویژه پخش خواهند کرد.

به مناسبت این یادروز، آماری انتشار یافت که نشان می دهد با گذشت بیش از ۷۶ سال پس از آغاز جنگ جهانی دوم و وقوع فاجعه هولوکاست، هنوز شمار یهودیان جهان به آن رقم پیش از جنگ نرسیده است.

در این آمار گفته شده که پیش از به قدرت رسیدن هیتلر در آلمان، شمار یهودیان جهای ۱۶ میلیون و ششصد هزار نفر بود که دو میلیون و صدهزار نفر بیشتر از شمار یهودیان در امروز است.

استادان تاریخ می گویند که کشتار شش میلیون نفر از شانزده میلیون نفر یهودیانی که پیش از جنگ جهانی دوم در سراسر جهان زندگی می کردند، یک ضربه کشنده برای ادامه موجودیت یهودیان، به ویژه در اروپا بود.

شمار چشمگیری از یهودیانی که کشته شدند، اکثر افراد تحصیل کرده و دانشمند و بازرگانان موفق و نویسیندگان و هنرمندان بودند.

حکومت ایران و برخی از تندروهای عرب و اسلامی ادعا می کنند که برپایی دوباره کشور اسرائیل، نوعی اقدام کشورهای اروپایی برای جبران این جنایات بود. این ادعا در حالی مطرح می شود که همان افراد، هولوکاست را دروغ و افسانه می خوانند.

عواملی در حکومت ایران ادعا کرده و می کنند که اروپائیان برای آن که از دست باصطلاح دغلکاران یهودی خلاص شوند، اسرائیل را به وجود آوردند و آن ها را به این سرزمین فرستادند.

این گونه دروغ پردازی ها در واقع نوعی جانبداری و تائید جنایات آلمان هیتلری است. زیرا جنبش تجدید حیات کشور یهود از اواسط قرن نوزدهم در اروپا، یعنی یک قرن پیش از جنگ جهانی دوم آغاز شده و پس از جنگ جهانی اول، پیشرفت زیاد کرده بود.

یک نشریه ارگان حکومت خودگردان فلسطینی نیز در سرمقاله ای که هفته پیش انتشار داد، ادعا کرد که برپایی کشور اسرائیل نوعی انتقام جویی کشورهای مسیحی از شکست یک هزار سال پیش در جنگ های صلیبی علیه مسلمانان بوده است!!!

آگاهان می گویند که این سرمقاله در یک نشریه رسمی حکومت خودگردان فلسطینی نشان می دهد که آن ها برای صلح با اسرائیل آمادگی ذهنی ندارند و همچنان به تبلیغات بیمارگونه ضد یهودی که از اروپا ریشه دارد پایبند هستند.

 

 

 

یک دیدگاه

  1. شآلوم.
    فکر کنم پرزیدنت پوتین بلافاصله پس از به قدرت رسیدن دوباره اش در آتش سوزیی که در مسکو به جان باختن حدود ۶۰ تن روس انجامید که متاسفانه ۴۰ نفر از آن کودکان بی گناه بودند با چشمانی معصمومی مثل کودکان قربانی شده در هولوکاست اکنون و در دوران جدید ریاستش این حس هم دردی را داشته باشد تا به سطح همکاری مناسب دنیا برسند.

Comments are closed.